Branimir Korać • petak, 02.02.2018.

Rijeka, Hajduk i Osijek odradili su prijateljske utakmice, a nitko od njih nije slavio u 90 minuta. Riječani su odnijeli pobjedu, ali na penale dok su Hajduk i Osijek poraženi...

Nogometaši Hajduka upisali su poraz u pripremnom susretu protiv GOŠK-a iz Gabele gdje su u polufinalu Memorijalnog turnira Andrija Anković u Gabeli izgubili 2:1.

Nakon idealnih uvjeta u Turskoj, Splićani se nisu snašli na teškom terenu u Gabeli, imali su problema s realizacijom i iako je domaćin bio u podređenom položaju najvećim dijelom susreta, Hajduk je ipak poražen.

Hajduk je dosta toga promašio, a za te promašaje kažnjen je u zadnjih 15 minuta susreta. Prvo je u 76. minuti Nardin Mulahusejnović zakucao loptu u mrežu za vodstvo domaćina, da bi u 80. minuti Odak nakon odbijanca pogodio za 2:0.

Hajduk je u završnim minutama susreta uspio samo smanjiti zaostatak, a strijelac je bio Mađar Gyurcso koji je lijepo uoči da je domaći vratar previše izvan gola te ga precizno lobovao.

Rijeka se dosta mučila s Norrkopingom, ali je ipak uspjela doći do pobjede nakon penala. U 90 minuta susret je završio 1:1 da bi se nakon toga pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje je uspješnija bila Rijeka s 5:3.

Božinov, Dangubić, Zuta, Ristovski i Escoval bili su precizni s 11 metara, a Prskalo je obranio pokušaj Smitha i tako Riječanima osigurao pobjedu.

Šveđani su vodili već od treće minute golom Jakobsena koji je zabio nakon što je pobjegao riječkoj obrani, a do poravnanja su Riječani došli u 69. minuti kada je ubačaj Zute nakon dosta odbijanja i posljednjeg igranja loptom Gersona završio u mreži.

Pripremnu utakmicu odigrao je i Osijek koji je u Marbelli igrao protiv moskovskog Lokomotiva i izgubio s 1:0. Unatoč porazu Osječani mogu biti itekako zadovoljni svojim nastupom, stvorili su dosta prilika i realizacija je bila jedini pravi problem.

Lokomotiv je do pobjedničkog gola došao u četvrtoj minuti kada su dobru akciju odigrali Farfan i Ferreira, a potonji je došao sam pred Malenicu i lako zabio.

U nastavku susreta Osječani su odigrali dosta bolje, imali su niz kvalitetnih prilika i akcija, Bočkaj je čak i zatresao vratnicu.