Premier liga, 26. kolo, 03.02.2018, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 5:1 Everton
Everton

Dario Dodić • subota, 03.02.2018.

Nogometaši Arsenala demonstrirali su silu uvjerljivom pobjedom protiv Evertona. U sklopu 26. kola Premiershipa Topnici su s uvjerljivih 5:1 svladali Everton na Emiratesu...

Ako protiv nekoga Arsenal uživa igrati u Premiershipu onda je to Everton. Topnici su do večerašnjeg ogleda upisali 95 pobjeda protiv Evertona u engleskom prvenstvu, nijedna momčad nema takav skor protiv bilo koga u najvišem rangu engleskog nogometa. Dodamo li tomu činjenicu kako je u dvoboju Arsenala i Evertona palo najviše pogodaka u Premiershipu, jasno je bilo kako je pred nama prava nogometna poslastica.

Pitate li navijače Evertona, na Emiratesu nije bilo poslastice, Arsenal je posve nadigrao i razmontirao momčad s Goodison Parka. Priča je bila gotova nakon 20-ak minuta, nakon 90 minuta bilo je velikih 5:1 za momčad Arsenea Wengera.

Prvi put u karijeri hat-trick je postigao Aaron Ramsey, Velšanin je triput zatresao mrežu Evertona i postao 20. igrač Arsenala koji je postigao hat-trick u Premiershipu, po čemu su Topnici najbolji u ligi.

Dobar su dojam ostavili i novajlije u momčadi, Henrih Mhitarjan je u prvom nastupu na Emiratesu ubilježio čak tri asistencije, dok je Pierre-Emerick Aubameyang lijepo poentirao u debiju, iako se nalazio u čistom zaleđu.

Poveo je Arsenal već nakon pet minuta, Mhitarjan je oštrom loptom s desne strane proigrao Ramseyja koji zabija za 1:0 domaćina. Ni deset minuta kasnije bilo je već 2:0. Nakon kornera s lijeve strane loptu u mrežu Evertona šalje Koscielny.

Uz nešto sreće Ramsey pogađa za 3:0 u 19. minuti, tukao je s ruba kaznenog prostora Velšanin, lopta se odbila od nekog iz Evertonove obrane, prevarila vratara i završila u mreži. Na odmor se otišlo s ogromnih 4:0, na dodavanje Mhitarjana lijepo pogađa Aubameyang, iako je usporena snimka pokazala kako je prvi Gabonac u Premiershipu bio u debelom zaleđu.

Prvi put nakon Manchester Uniteda u studenom 1997. neka je momčad u dvije uzastopne domaće utakmice na poluvremenu imala prednost od minimalno četiri pogotka. Arsenal je u nastavku usporio tempo pa je Calvert-Lewin period nešto bolje igre Evertona okrunio počasnim pogotkom za 4:1.

15-ak minuta prije kraja Mhitarjan ponovno pronalazi Ramseyja za konačnih 5:1, Armenac je prvi igrač Arsenala nakon s tri ili više asistencija u jednoj utakmici Premier lige nakon Santija Cazorle u svibnju 2013. godine.