Sportnet • utorak, 06.02.2018.

Odigrana su dva susreta Kupa Njemačke. Lijepu utakmicu odigrali su Bayer Leverkusen i Werder. U 120 minuta igre, ljubitelji nogometa mogli su svjedočiti velikom preokretu kojeg je izveo domaći Bayer u režiji Brandta i Bellarabija...

AUTOR: Jan Šneler

Werder je protiv favoriziranog domaćina Bayera imao sve u svojim rukama. Već nakon osam minute igre, gosti su potpuno šokirali Leverkusen. U četvrtoj minuti, branič Bayer Leverkusena, Tah, potpuno je nepotrebno napravio prekršaj u šesnaestercu i omogućio gostima da iz jedanaesterca dođu do vodstva.

Siguran je s bijele točke bio Kruse te je Werder već u ranoj fazi imao prvo vodstvo. Bilo je vidljivo da je domaćin uzdrman što pokazuje i gol Werdera u 8. minuti. Kruse je lijepo pronašao Johannssona koji lobom donosi velikih 2:0 Werderu.

Umjesto da na toj lijepoj prednosti grade daljnju igru i pokušaju postići još koji pogodak, gosti su primili pogodak. U 31. minuti Brandt je lijepo iskoristio asistenciju Kohra i zabio za smanjenje vodstva. Werder je mogao preko Kainza u dva navrata doći do trećeg pogotka u prvom dijelu, no Leno je odličnim intervencijama spasio Bayer od vjerojatnog ispadanja.

Nakon povratka s pauze, Leverkusen je iskoristio prvu solidnu šansu i došao do izjednačenja. U 55. minuti Brandt je svojim drugim pogotkom potpuno vratio svoju momčad u igru. Kako do kraja regularnog dijela utakmice pobjednika nije bilo, utakmica je otišla u produžetke u kojima su domaći bili uspješniji.

Taman kad se ušlo u posljednju trećinu produžetaka, Bellarabi je postigao treći pogodak i donio prvo vodstvo Bayeru. Werder je u tim trenucima izgledao potpuno razbijeno a do kraja su primili još jedan pogodak. U 118. minuti konačnih 4:2 postavio je Havertz.

Kao što se moglo i očekivati, Bayern nije imao prevelikih problema protiv Paderborna. Ipak, domaći su mogli vrlo rano povesti. U 8. minuti, Schonlau je postigao pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Bayern ništa nije htio prepustiti slučaju te je nastavio s napadima koji su urodili plodom u 19. minuti.

Domaće je načeo Kingsley Coman. Niti šest minuta nije prošlo, a Coman je ponovno u akciji. Ovoga puta u ulozi asistenta za drugi pogodak Bayerna. Strijelac je u 25. minuti bio Lewandowski. Potpunu kontrolu je imao Bayern iako treba reći kako Paderborn nije izgledao kao tipična momčad koja igra protiv bavarskog kluba.

Napadali su i gosti, imali nekoliko izglednijih pozicija, no na njihovu žalost do pogodaka nisu došli dok ih je Bayern samo nizao. Pretkraj prvog dijela, u 42. minuti Joshua Kimmich se upisao u strijelce i odveo Bayern do vodstva od 3:0. U nastavku utakmice bilo je jasno kako Paderborn nema nikakve šanse. Već nakon deset minuta, Tolisso je ponovno povećao prednost sjajno raspoloženih Bavaraca.

Sreća jednostavno danas nije pratila hrabre te Paderborn niti u 56. minuti nije mogao doći barem do počasnog pogotka. Udarac Zolinskog odsjeo je na stativi, a i nešto kasniji udarac Michela zamalo je ušao u gol. Utakmicu su zaključili veterani Ribery i Robben. Prvo je u 86. minuti Nizozemac prekrasnim pogotkom donio 5:0, da bi svega dvije minute kasnije, na asistenciju Riberya, Robben svojim drugim golom postavio konačnih 6:0.

Njemački kup, 1/4 finale: Paderborn - Bayern 0:6 Bayer Leverkusen - Werder 2:2* (nakon produžetaka: 4:2)