Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 09.02.2018, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar; Četvrti sudac: Ivan Vučković
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

"Proljetni" dio prvenstva otvoren u Zaprešiću, Inter i Slaven Belupo remizirali na teškom terenu

Dario Dodić • petak, 09.02.2018.

Dvobojem Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću započeo je drugi dio Hrvatski Telekom Prve lige. "Proljetni" dio prvenstva na teškom je travnjaku u zimskim uvjetima otvoren s nepopularnih 0:0...

Tomislav Šarić
64'
11
Ivor Ljubanović
81'
Samir Toplak
22
(do 90'+2')
13
90'+2'

Tomislav Ivković

Iako je operacija čišćenja snijega s terena u Zaprešiću urodila plodom, posljedice su na otvaranju drugog dijela HT Prve lige bile više nego uočljive. Na teškom travnjaku nije se umiralo od ljepote, iako su i Inter i Slaven Belupo mogli do pobjede.

Ništa neuobičajeno za "proljetni" dio prvenstva, koji je zapravo više zimski nego prosinac u kojem momčadi idu na "zimsku" pauzu. Iako se ne može ne priznati želja obaju sastava, pokušavali su doći do pogotka i jedni i drugi, no to nije bilo jednostavno večeras u Zaprešiću.

Na vratima Intera umjesto Krševana Santinija koji je napustio klub pojavio se Ante Mrmić - i zadovoljio. Sve što je išlo u gol dobro je obranio, činio se sigurnim iako nije bilo previše pravih prigoda.

Mogao je u 13. minuti Ivanovski dovesti Slaven u vodstvo, s desne je strane na nekih 13, 14 metara dobio "rolicu", ali neravan teren odrađuje svoje, promašuje loptu iz prvog pokušaja, u nastavku je šalje kraj gola.

Prijetili su gosti i 20-ak minuta kasnije, bila je to najbolja prilika dotad, Ivanovski je sam izbio pred Mrmića, prilično iskosa s lijeve strane gađao je bliži kut, ali nova jedinica Intera bila je na pravom mjestu.

Uzvratio je Inter u idućem napadu, Rak je poslao Vukčeviću povratnu loptu, ali udarac mu u pravom trenutku blokira Musa.

Bolje i otvorenije je zaigrao Inter u nastavku, ali to je ostavljalo prostora za kontre Slaven Belupa. 15-ak minuta prije kraja susreta povukli su gosti lijepu kontru, Trebotić gura u prostor loptu za Kitanovskog, koji se iskosa s desne strane odlučio za udarac umjesto za dodavanje u sredinu - lopta je završila s krive strane desne vratnice.

Oprobao je Postonjski s druge strane udarac s 30-ak metara nakon kratko izvedenog slobodnog udarca, ali nije tu bilo prave opasnosti za Markovića. Možda je mogao sudac Jović dosuditi najstrožu kaznu u 83. minuti kada je na Vukčevića s leđa nasrnuo Katić, no zaista je teško prosuditi koliko je na Vukčevićev pad utjecao Katić, a koliko teren neprikladan za nogomet, ali tipičan za hrvatski nogomet.