Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 11.02.2018, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Nikola Kečkiš
Andre Fomitschow 69'
Franck Ohandza 76', 80'
Hajduk

Branimir Korać • nedjelja, 11.02.2018.

Nakon što su Dinamo i Rijeka uvjerljivo slavili u subotu, Hajduk je bio još uvjerljiviji dan kasnije. Kod skromne Cibalije slavio je čak s 5:0 i tako sjajno ušao u nastavak sezone...

Duje Mrdeša
70'
97
Ivan Galić
70'
11
Marko Mlakić
81'
Željko Kopić

Na vrlo teškom travnjaku u Vinkovcima, Hajduk nije pokleknuo i još jednom je potvrđen kvalitetan rad Željka Kopića. Splićani su slavili čak s 5:0, nisu dopustili domaćinu iznenađenje, a Vinkovčani su samo u prvom dijelu bili ravnopravan protivnik. U nastavku susreta bilo je očito kako su Splićani daleko bolje fizički pripremljeni, lakoćom su dolazili do pogodaka i na kraju uvjerljivo slavili.

Kopić nije mogao u ovom susretu računati na sve igrače, dio njih je izostao i nije niti doputovao u Vinkovce, među njima i pojačanja Adam Gyurcso i Steliano Filip, no to nije spriječilo goste da dođu do glatke pobjede.

Cibalia je dobro krenula u susret i u prvih 25 minuta stvorila je nekoliko lijepih prilika, no u promašajima je prednjačio Kordić. S druge strane veliku priliku propustio je povratnik Mijo Caktaš koji je samo s dva metra glavom pucao preko gola.

U završnici prvog poluvremena gosti su ipak poveli. U 40. minuti Toma Bašić ubacio je loptu iz prekida na peterac, promašio ju je Said i ona je došla do Nižića koji je vraća Saidu, a on ovaj put iz blizine ne griješi.

U drugom dijelu Hajduk je potpuno kontrolirao igru i kažnjavao pogreške sve umornijeg domaćina. Na 2:0 povisio je u 61. minuti Caktaš. Sve je počelo lošim pokušajem vraćanja lopte u kazneni prostor Vitaića poslije kornera, taj pokušaj je presječen, sijevnula je kontra koju je vukao Ohandza, nadomak kaznenog prostora proigrao je Caktaša, a on rutinski zabija za 2:0.

Niti deset minuta kasnije Hajduk dolazi i do trećeg gola. Ohandza u kaznenom prostoru nije uspio dobro primiriti loptu, ispalo je to kao odlična asistencija za Fomitschowa koji silovito puca po zemlji u prvi kut, Brkić je reagirao jako loše i lopta mu je prošla kroz ruke u mrežu.

Nisu tu Splićani stali. U 76. minuti Ohandza zabija pogodak nakon što se odlično oslobodio Peričića i Mrdeše te iskosa zakucao loptu pod gredu.

Odmah nakon toga i najljepši potez susreta i to u režiji Ohandze. Borja Lopez odlično je ubacio u kazneni prostor gdje Kamerunac prima loptu na prsa i zatim silovito iz voleja pogađa kut za konačnih 5:0.

Apsolutno zaslužena pobjeda Kopićeve momčadi protiv Cibalije koja je na nešto ličila u prvih 20-ak minuta, ali nakon toga više je podsjećala na drugoligašku nego prvoligašku momčad.