Premier liga, 27. kolo, 12.02.2018, 21:00 h
Chelsea
Chelsea 3:0 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.02.2018.

Nakon dva ružna poraza protiv Bournemoutha i Watforda, stolica Antonija Contea opasno se zaljuljala, ali londonska momčad iskupila se dobrim nastupom i pobjedom protiv West Bromwich Albiona...

Inače pobjeda protiv West Bromwich Albiona ne bi donijela baš toliko razloga za slavlje igračima Chelseaja, ali ovaj put, nakon ponižavajućih poraza protiv Bournemoutha i Watforda, baš im je puno značila. Otočki mediji posljednjih dana najviše su se bavili potencijalnim otkazom Antoniju Conteu, neki od njih pisali su o raskolu u svlačionici, neki donosili izjave igrača kako preuzimaju krivicu na sebe i da Conte nije ništa kriv, a narednih dana u Chelseaju će biti barem malo mira.

Dvoboj s West Bromwichem s razlogom je bio biti ili ne biti, novi kiks Chelsea si nije smio dopustiti, jednako kao niti Conte koji nije skrivao oduševljenje nakon svakog od tri postignuta pogotka. S ova tri boda Chelsea se vratio na četvrtu poziciju s tri boda manje od drugoplasiranog Manchester Uniteda.

Susret je počeo loše za goste koji su već u prvih pet minuta ostali bez Daniela Sturridgea. Nakon dvoboja sa Cesarom Azpilicuetom, Sturridge je zaradio ozljedu i na travnjak je već u četvrtoj minuti morao Jay Rodriguez.

Domaćin je do vodstva stigao u 25. minuti i to nakon vrlo lijepe akcije. Dupli pas razmijenili su Olivier Giroud i Eden Hazard, a Belgijac je lijepim udarcem pogodio za vodstvo.

Početkom drugog dijela u nekoliko reakcija bila je vidljiva nervoza u Chelseajevoj obrani, bilo je očito kako igračima nedostaje samopouzdanja i gosti su to pokušali kazniti, ali Rondon i Evans nisu to iskoristili.

Kazna je stigla u 63. minuti. Fabregas je petom iz prve u kaznenom prostoru tražio Moratu, lopta je pogodila nekog od gostujućih braniča i odbila se točno u noge Victora Mosesa koji povećava prednost domaćina.

Priči je bio kraj u 71. minuti kada Hazard još jednom dobrom akcijom, ovog puta sam se dobro izborio za prostor i onda snažno pogodio u bliži kut za konačnih 3:0.

Chelsea je tako preživio ovaj dvoboj i izbjegao novo poniženje koje bi sigurno dovelo do težih potresa u nepotrebno vrijeme uoči dvoboja s Barcelonom.