Natalie Geisenberger obranila olimpijsko zlato u sanjkanju, Daria Obratov 27.

Sportnet • utorak, 13.02.2018.

Njemačka sanjkašica Natalie Geisenberger, osvajačica olimpijskog zlata iz Sočija, ponovila je uspjeh i u Pjongčangu...

PIŠE: Jan Šneler

Odlično je odradila sva četiri kruga Natalie Geisenberger. Nakon tri kruga bila je na prvom mjestu te joj je bilo dovoljno i drugo mjesto u četvrtom krugu za osvajanje novog olimpijskog zlata.

Na drugo mjesto smjestila se druga Njemica, Dajana Eitberger koja je zaostala 0.367 sekundi za Geisenberger. Upravo je Eitberger bila najbolja u četvrtom krugu što joj je i donijelo srebrnu medalju. Broncu je osvojila Kanađanka Alex Gough.

Hrvatska predstavnica, Daria Obratov završila je na 27. mjestu. S obzirom na rezultat, nastup naše natjecateljice bio je gotov nakon tri vožnje. S obzirom da je Obratov nastupom u Pjongčangu postala prva hrvatska sanjkašica s nastupom na Zimskim olimpijskim igrama, 27. mjesto ne može se smatrati neuspjehom.