Vodeni sportovi

Barakude potopile Rusiju i osigurale prvo mjesto u skupini

Sportnet • utorak, 13.02.2018.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija sa 17:9 slavila je u Moskvi protiv Rusije, ostvarila tako treću pobjedu u Svjetskoj vaterpolskoj ligi u isto toliko utakmica i utakmicu prije kraja osigurala prvo mjesto, odnosno nastup na završnom turniru.

PIŠE: Stipe Dedić

Bio je ovo drugi susret ovih dvaju reprezentacija u našoj kvalifikacijskoj skupini i drugo slavlje Barakuda. Nakon što su prije dva mjeseca Ruse pregazili s 14:4, hrvatski su vaterpolisti i danas pokazali da su daleko kvalitetnija momčad od reprezentacije Rusije.

Igrači Ivice Tucka dobro su otvorili utakmicu, no Rusija je do kraja prve četvrtine zaigrala bolje i izjednačila na 4:4. Ipak, Barakude su u drugoj dionici zabile čak pet pogodaka, primili samo jedan i s 9:5 otišlo se na predah.

U drugom poluvremenu Hrvatska je nastavila s dominacijom i do kraja utakmice povećala svoju prednost na osam pogodaka razlike za konačnih 17:9. Anđelo Šetka zabio je pet pogodaka, dok su Lončar i Garcia dodali po četiri.