Zimski sportovi

Treći put zaredom Dario Cologna osvojio zlato na 15 km, Crnković 47., Dadić 53.

Sportnet • petak, 16.02.2018.

Trenutno drugoplasirani skijaški trkač na svijetu, Švicarac Dario Cologna, osvojio je četvrtu zlatnu olimpijsku medalju, od toga treću u disciplini na 15 km...

PIŠE: Jan Šneler

Ako je bilo imalo dvojbe oko pobjednika, ona je vrlo brzo nestala. Odlični Švicarac Dario Cologna odlično je odradio utrku te potpuno nadvisio sve konkurente. Cologna je slavio u istoj disciplini u Vancouveru 2010. i Sočiju 2014. godine te je nogometnim rječnikom upisao svojevrsni hattrick.

Drugoplasirani je bio norveški reprezentativac Simen Hegstad Krueger koji je zaostao za pobjednikom nešto malo više od 18 sekundi. Kruegeru je ovo druga medalja u Pjongčangu. Zlatnu medalju osvojio je u skiatlonu na 30 kilometara.

Brončanu medalju osvojio je mladi 21-godišnji Rus Denis Spicov. Iako je Rusija suspendirana s ovogodišnjih Zimskih olimpijskih igara te sportaši iz te zemlje ne mogu nastupati pod svojom zastavom, ova medalja sigurno će se slaviti u Rusiji. Spicov je prvi skijaški trkač od 1976. koji je osvojio medalju za Rusiju u ovoj disciplini.

Što se tiče hrvatskih predstavnika, Krešimir Crnković završio je na 47. mjestu, dok je Edi Dadić okončao svoj nastup na 53. mjestu. S obzirom na to da je na prošlim Igrama u Sočiju, Dadić bio 60., možemo reći kako skijaški trkači nisu razočarali nastupom.

• Obrisan korisnik16.02.2018. u 12:25
    haha, želiš reći biatlonac nije razočarao nastupom. najbolje plasirani trkač u obje utrke, crnković, je biatlonac zapravo.