Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 16.02.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb
Suci: Marin Vidulin, Sanja Rođak-Karšić, Robi Kezele; Četvrti sudac: Željko Frković

Dario Dodić • petak, 16.02.2018.

22. kolo Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj su otvorili Rudeš i Inter. Nogometaši Rudeša upisali su prvu pobjedu nakon trijumfa nad Hajdukom početkom studenoga prošle godine...

Vlatko Blažević
46'
22
Regan Obeng
46'
6
Mislav Komorski
65'
Samir Toplak

Više od tri mjeseca čekali su nogometaši Rudeša na treću pobjedu u HT Prvoj ligi. Nakon velike pobjede 3:2 protiv Hajduka na Poljudu početkom studenog prošle godine Zagrepčani su nanizali šest prvenstvenih utakmica bez pobjede i sa samo dva osvojena boda.

Blizu su bili Rudešani u prošlom kolu protiv Lokomotive kada su ispustili dva boda primivši gol iz dvojbenog jedanaesterca u samoj završnici susreta. Tada su im dva gola bila dovoljna samo za bod, večeras im je protiv Intera isti napadački učinak donio sva tri boda.

Posve je zasluženo Rudeš došao do pobjede, igrači Dinka Jeličića puno su bolje ušli u susret i iako je Inter imao veći posjed, Rudeš je bio puno konkretniji, samo je gostujući vratar Mrmić razlog što Rudeš nije postigao još poneki pogodak.

Najavio je Zaprešićanima što ih čeka Einar Galilea, nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane branič Rudeša neometan tuče glavom, malo kraj lijeve vratnice.

U sljedećoj konkretnijoj akciji domaći su poveli. Igrala se 20. minuta, Mario Budimir okružen nekolicinom Interovih igrača uspijeva ubaciti s lijeve strane, pokušao je očistiti Petar Mamić, ali bezuspješno, lopta dolazi do Andersona Emanuela, koji zabija svoj prvijenac u HT Prvoj ligi.

15-ak minuta kasnije bilo je 2:0 za Rudeš. U gužvi u kaznenom prostoru Intera lopta dolazi do Segada čiji se pokušaj udarca pretvara u sjajnu asistenciju za Budimira, napadač Rudeša s pet metara silovito posprema loptu u mrežu za 2:0.

Trener gostiju Samir Toplak odlučio se na promjene odmah na poluvremenu, u igru je poslao Obenga i Blaževića. Inter je zaigrao bolje, ali pritisak nije urodio plodom. Imao je veliku prigodu upravo Blažević, s par metara je imao priliku matirati Čondrića, ali brani vratar Rudeša.

Bliže su Rudešani bili trećem golu iz kontranapada nego Inter prvom, velike su prigode propustili Turčin dvaput, Anderson Emanuel i Budimir po jednom, odličan je bio Mrmić. Mogao je Postonjski smanjiti na 2:1, s par metara iskosa s lijeve strane ne puca dobro, šalje loptu paralelno s gol-linijom.

Tražili su gosti jedanaesterac u posljednjoj minuti sučevog dodatka, imali su temelja za zahtjev jer je Mesarić sleđa startao na Mazalovićev gležanj, ali nije se oglasio Vidulin, tek je Mazalović zaradio žuti karton zbog prigovora.