Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 18.02.2018, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • nedjelja, 18.02.2018.

Slaven Belupo u Koprivnici je upisao pobjedu protiv Cibalije 2:0 i tako preskočio Lokomotivu i došao na šesto mjesto na ljestvici. S druge strane Vinkovčani su četvrtim uzastopnim porazom u sve težoj situaciji...

Benjamin Karaula
74'
11
Marko Mlakić
79'

Mladen Bartolović

Cibalia je doputovala u Vinkovce tražeći barem bod s obzirom da se situacija na dnu ljestvice sve više komplicira. Rudeš je pobjedom protiv Intera došao na samo bod zaostatka, a Puljani su slavljem protiv Lokomotive odmaknuli na tri boda prednosti stoga su Vinkovčani očajnički tražili bodove kako bi si poboljšali situaciju.

Igrom u prvom poluvremenu nisu ih zaslužili, drugi dio bio je bolji, Antun Marković tu je imao puno više posla, ali Slaven Belupo je na kraju ipak zasluženo stigao do sva tri boda. Koprivničanci su imali i sreće kod vodećeg pogotka, u nekoliko navrata u drugom dijelu Marković ih je spašavao dobrim intervencijama, ali i oni su imali prilika za drugi gol prije tog odlučujućeg Bouadle u sudačkoj nadoknadi.

U prvom poluvremenu nije se previše toga moglo vidjeti, najvažnije iz tog razdoblja bio je pogodak iz 35. minute. Na odbijenu loptu natrčao je Tome Kitanovski, dobro je opalio, lopta je na putu pogodila u nogu Vinka Soldu i prevarila Brkića. Vratar Cibalije bio je na lopti i teško da bi ona završila u mreži da se nije odbila od nesretnog braniča Vinkovčana. Još je dobru priliku imao i Ivanovski koji je dobro pucao glavom, ali Brkić još bolje obranio.

U drugi dio Cibalia je ušla puno agresivnije, a pokazuje to i broj kornera kojih je izvela osam, za razliku od prvog dijela kada nije imala niti jedan. U nekoliko navrata Marković je dobrim intervencijama spriječio ulazak lopte u mrežu.

U završnici susreta Josip Brezovec je u povratničkom nastupu prvo zatresao vratnicu, a zatim iz slobodnog udarca odlično gađao gornji kut, no Brkić se još jednom istaknuo. Kada se činilo da će susret završiti s minimalnih 1:0, Selim Bouadla postigao je drugi pogodak i potvrdio pobjedu Slaven Belupa.

Tomislav Ivković tako je stigao do važna tri boda koja ga odmiču od onog najugroženijeg društva, a Mladen Bartolović dobiva nove glavobolje, Cibalia je u sve težoj situaciji. Upravo sljedeće kolo bit će iznimno važno za Vinkovčane kada dočekuju na svom stadionu Rudeš.