Juniorska nogometna Liga prvaka: Poznati sudionici i parovi četvrtfinala, Bayern eliminiran

Sportnet • četvrtak, 22.02.2018.

Odigrano je preostalih šest utakmica osmine finala juniorske nogometne Lige prvaka. U šest odigranih utakmica postignuto je 25 pogodaka, od toga 4,2 po utakmici. U četvrfinale su, uz Barcelonu i Manchester City, prošli Atletico Madrid, Chelsea, Liverpool, Porto, Real Madrid i Tottenham. Od susreta vrijedi izdvojiti pobjede Tottenhama, Porta, Atletico Madrida i Real Madrida.

Tottenham je na stadionu Broadhall Way u Stevenageu pobijedio Monaco nakon izvođenja udaraca s bijele točke. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1. U 45. minuti Nabil Alioui doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 50. minuti Keanan Bennetts vratio je domaćina u igru pogotkom za 1:1. Iz lutrije kaznenih udaraca vrijedi izdvojiti promašaj napadača gostiju Mousse Sylle u četvrtoj seriji.

Porto je na trening – igralištu Formacao Desportiva pobijedio branitelja naslova Salzburg 3:1. U 22. minuti Diogo Bessa doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 68. minuti Sekou Koita izjednačio je rezultat na 1:1. Sedam minuta kasnije Diogo Leite donio je novu prednost domaćinima pogotkom za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Kuku Fidelis u 89. minuti.

Atletico Madrid je na Ciudad Deportiva Cerro Del Espino u Majadahondi pobijedio Basel 1:0. Pogodak za prolaz u četvrtfinale postigao je Alberto Salido u 83. minuti.

Real Madrid je na trening – igralištu Bayerna u Münchenu pobijedio Bayern 3:2. Već u šestoj minuti Miguel Baeza Perez doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U 21. minuti Derrick Kohn izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo gostima donio je Sergio Lopez u 38. minuti pogotkom za 1:2. U 54. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Adrian Fein. Konačnih 2:3 postavio je Alberto Fernandez u 74. minuti. Kod Bavaraca Marin Pudić nije nastupao, dok je Josip Stanišić igrao do 64. minute.

Rezultati preostalih šest utakmica osmine finala juniorske nogometne Lige prvaka: Tottenham – Monaco 1:1 (Bennetts 50/Alioui 45; 3:1 – 11m), Porto – Salzburg 3:1 (Diogo Bessa 22, Diogo Leite 75, Fidelis 89/Koita 68), Liverpool – Manchester United 2:0 (Woodburn 11, Rafael Camacho 78), Atletico Madrid – Basel 1:0 (Salido 83), Bayern München – Real Madrid 2:3 (Kohn 21, Fein 54/Baeza Perez 6, Lopez 38, Alberto 74), Chelsea – Feyenoord 5:2 (Ampadu 6, Redan 10, Reith 27 – ag, Geertruida 55 – ag, St Clair 77/El Bouchataoui 15, Lewis 82).

Parovi četvrtfinala: Real Madrid – Chelsea, Manchester City – Liverpool, Barcelona – Atletico Madrid, Tottenham – Porto.

Pripremio: Matej Kalem