Aco Petrović nastavio nizati pobjede, pala i Kolumbija

Branimir Korać • petak, 23.02.2018.

Bivši hrvatski izbornik Aco Petrović nastavlja s uspješnim radom u Brazilu gdje je upisao i treću pobjedu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo...

Aco Petrović nastavlja bilježiti pobjede s Brazil, a ova u trećem kolu protiv Kolumbije bila je i očekivana. Kolumbijci su izdržali jedno poluvrijeme, ali u drugom dijelu potpuno je došla do izražaja kvaliteta domaćina koji je to razdoblje igre dobio s 51:19 te ukupno s 84:49.

"Imali smo samo dva dana treninga i zato smo imali dosta problema u otvaranju susreta. Zadovoljan sam kako smo odradili drugo poluvrijeme i to je dobra podloga za susret protiv Čilea", istaknuo je bivši izbornik Hrvatske, a sada Brazila, Aleksandar Petrović.

U njegovoj reprezentaciji Leandro Barbosa ubacio je 18 poena dok je Anderson Varejao dodao 14 uz 13 skokova i osam asistencija. Kod Kolumbije Michael Jackson ubacio je 16 poena, a Stalin Ortiz 14 uz pet skokova.

Venezuela je u izravnom dvoboju za drugo mjesto nadigrala Čile i pobjedom 77:56 učvrstila poziciju iza Brazila u ovoj skupini. Od početka susreta Venezuela je dominirala, Čileanci nisu bili na razini kao u prvom kolu protiv Brazila gdje su odigrali prilično dobro i domaćin je rutinski stigao do pobjede.

Prvo ime kod Venezuele bio je Heissler Guillént s 14 poena i šest asistencija, a Čileance je predvodio Gerardo Isla sa 16 poena.

U skupini D do treće pobjede došla je Dominikanska Republika koja je u gostima lakoćom svladala Bahame s 96:63. Kvalitetniji gosti nisu imali nikakvih problema protiv najlošije reprezentacije u skupini i ovo im je samo dobro došlo kao priprema za dvoboj protiv Djevičanskih Otoka u sljedećem kolu.

Victor Liz, Rigoberto Mendoza i Luis Montero bili su prejaki za Bahame, Liz je ubacio 19 poena, Mendoza 18, a Montero 17 uz osam skokova.

Do pobjede su se prošetali Kanađani koji su pregazili Djevičanske Otoke sa 118:89. Oslabljeni otočani sa svega osam igrača u rosteru nije se mogao nositi s Kanadom koja je od prve do posljednje minute dominirala.

Melvin Ejim bio je najraspoloženiji s 28 poena i osam skokova, a Brad Heslip dodao je 22 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod Djevičanskih Otoka Georgio Milligan ubacio je 23 poena.

• Zdravko Maček23.02.2018. u 15:36
    A gdje bi doveo Michaela Jacksona ? :)) ...svaka utakmica s njim zagarantirani thriller