Zimski sportovi

Dominacija Kanađanki u skijanju slobodnim načinom u disciplini skicross

HINA • petak, 23.02.2018.

Kanađanka Kelsey Serwa osvojila je zlatnu medalju, a njena sunarodnjakinja Brittany Phelan srebro u skijanju slobodnim načinom u disciplini skicross u petak na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu...

Švicarki Fanny Smith, koja je na svjetskom prvenstvu 2017. osvojila srebro, pripala je bronca nakon što je bila bolja od svjetske prvakinje Šveđanke Sandre Naeslund.

Serwina uvjerljiva pobjeda potvrdila je dominaciju Kanade u ovoj disciplini u kojoj je osvojila sve tri zlatne medalje otkako je uvrštena u olimpijski program u Vancouveru 2010. Zlatna iz Sočija Murielle Thompson je u Pjongčangu pala u osmini finala.

Serwa je u Sočiju prije četiri godine osvojila srebrnu medalju, dok je Phelan u Sočiju nastupila u alpskom skijanju i zauzela 15. mjesto u slalomu.