Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 24.02.2018, 17:00 h, Gradski stadion Poljud, Split, gledatelja: 12.360

Dario Dodić • subota, 24.02.2018.

Nogometaši Slaven Belupa bez prevelike su igre stigli do prve pobjede na Poljudu u povijesti kluba. Momčad Tomislava Ivkovića iskoristila je loš pristup Hajdukovih igrača i lijepim golom kapetana Delića stigla do sva tri boda. Posao je gostima glupo zarađenim crvenim kartonom olakšao Franck Ohandza...

Nakon velike pobjede protiv Dinama nogometaši Hajduka su, čini se, preopušteno ušli u dvoboj sa Slaven Belupom na Poljudu i za to bili kažnjeni. Momčad Željka Kopića bila je blijeda kopija sastava koji u posljednje četiri prvenstvene utakmice nije primio niti pogodak, a Slaven Belupo dovoljno je iskusna momčad koja je to znala iskoristiti.

Bilo je ovo 31. gostovanje Slavena na Poljudu, nikada dosad momčad iz Koprivnice nije ubilježila pobjedu u Splitu, a danas ju je dohvatila jednim jedinim udarcem u okvir gola Karla Letice.

Doduše, bio je to krasan udarac kapetana Mateasa Delića, koji je 20 minuta prije kraja donio pobjedu Slavenu.

Ivković je očekivano zatvoreno startao na Poljudu, no bivši strateg Slaven Belupa i sadašnji Hajduka, Kopić, neočekivano se defenzivno postavio što je olakšalo posao gostima. Mora se priznati da su inicijativa i posjed bili na strani Hajduka, ali teško je nabrojiti previše dobrih poteza domaćih nogometaša.

Prijetili su Fomitschow, Ismajli, Bašić i Caktaš, no sve je to bilo lak plijen za Antuna Markovića. Iako nije nijednom pogodio okvir Hajdukovog gola u prvom dijelu, Slaven Belupo je dvaput prijetio - u devetoj minuti Doležal s pet metara promašuje čitav gol, dok je u posljednjim trenucima prvog dijela danas indisponirani kapetan Hajduka, Zoran Nižić, umalo zatresao vlastitu mrežu.

Odmah na poluvremenu u vatru Kopić gura Gyurcsa i Tičinovića, no ne može se reći kako je pogodio s izmjenama. Još je slabiji prema naprijed bio Hajduk, a upravo je Gyurcso izgubio loptu kod Slavenovog gola.

Igrala se 71. minuta, Mađaru s leđa lijepo loptu krade Doležal, gura je Kitanovskom na desnu stranu, koji je, pak, odmah šalje na lijevu stranu kaznenog prostora Hajduka, na nogu Mateasa Delića, koji efektno pogađa za vodstvo gostiju.

Lov na izjednačenje Hajduku je otežao Franck Ohandza par minuta kasnije, nervoznom reakcijom prema Kitanovskom (udario ga je po nogama) zaslužuje izravni crveni karton. Mogao je Hamza pet minuta kasnije zabiti za izjednačenje nakon sjajnog prodora Saida po desnoj strani, ali s 11 metara šalje loptu preko gola. Dobro je dvaput pokušao iznenaditi Markovića Savvas Gentsoglou, ali na visini zadatka bio je vratar Slaven Belupa.