Premier liga, 28. kolo, 24.02.2018, 18:30 h
Watford
Watford 1:0(0:0) Everton
Everton

Petar Jenjić • subota, 24.02.2018.

Nogometaši Watforda upisali su devetu pobjedu ove sezone u engleskoj Premier ligi. Na svom Vicarage Roadu slavili su protiv Evertona s minimalnih 1:0 pogotkom Troya Deeneyja iz 79. minute...

Drugu pobjedu u posljednja tri kola upisao je Watford koji je pred svojim navijačima minimalno slavio protiv Evertona i tako napravio još jedan korak prema osiguravanju ostanka u Premiershipu. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Troy Deeney u 79. minuti.

Nismo vidjeli previše dobre igre u prvih 45 minuta na Vicarage Roadu. Prilikama siromašno prvo poluvrijeme zaključeno je s tek jednim udarcem u okvir s obje strane, pokušao je Gylfi Sigurdsson u 15. minuti s ruba kaznenog prostora, no Islanđanin je pucao ravno u Orestisa Karnezisa.

Momčadi su se malo probudile u nastavku susreta, a u 55. minuti pokušao je Watford. Gerard Deulofeu je ubacio s desnog krila prema Troyu Deeneyju čiji udarac glavom brani Jordan Pickford. Već do 63. minute domaćin je napravio sve tri promjene, međutim, bez značajnijeg učinka.

Domaćin je sve češće dolazio do suparničkog kaznenog prostora što mu se isplatilo u 79. minuti. Stefano Okaka je odigrao povratnu loptu na 11 metara prema Deeneyju koji snažnim udarcem pogađa same rašlje Evertonovog gola.

Upravo je asistent za pogodak imao dobru priliku nekoliko minuta kasnije kada je lijepo okrenuo suparničkog braniča i odlično pucao s ruba kaznenog prostora, no Pickford je bio na mjestu. Imao je Everton u posljednjoj akciji na susretu jako dobru priliku nakon kornera, ali nije uspio doći do boda.