Premier liga, 28. kolo, 25.02.2018, 13:00 h
Crystal Palace
Crystal Palace 0:1 Tottenham
Tottenham

Sportnet • nedjelja, 25.02.2018.

Tottenham je u 89. minuti utakmice pogotkom Harryja Kanea uspio slomiti otpor Crystal Palacea i pobjedom 1:0 doći do važna tri boda u borbi za Ligu prvaka. Palace je pružio junački otpor favoriziranom gostu s obzirom na to da su u susret ušli bez pet važnih prvotimaca.

AUTOR: Stipe Dedić

Crystal Palace je u današnjoj utakmici bio bez nekoliko izrazito važnih igrača. Domaćinu su između ostalih nedostajali Cabaye , Zaha, Puncheon, Sakho i Kelly dok su ukupno za susret s Tottenhamom prijavili čak dvanaest ozlijeđenih igrača.

Iako je utakmica počela prilično otvoreno, prvo poluvrijeme bilo je iznenađujuće siromašno. Gosti su u osmoj minuti tražili kazneni udarac kada je vratar domaćih Hennessey srušio Bena Daviesa nakon ubačaja Eriksena, no sudac nije ništa svirao.

Najbolji strijelac lige Harry Kane našao se u 10. minuti utakmice u odličnoj prilici. Lijevi bek Palacea Patrick van Aanholt neobjašnjivo je loše reagirao na jednu loptu i spustio ju ravno u noge napadaču Spursa, no budno je sve to pratio vratar domaćih koji se na vrijeme bacio pred Kanea i spriječio siguran pogodak za Tottenham.

Odlično se do kraja prvog poluvremena branila momčad Royja Hodgsona i uspješno odbijala sve pokušaje gostiju, štoviše, mogao je Andros Townsend pred sam kraj poluvremena iznenaditi goste, no mlako je pucao iz prilično dobre prilike i Lloris je obranio taj udarac bez problema.

Tottenham je u nastavak ušao puno ozbiljnije i gotovo da se do kraja utakmice igralo samo na jedan gol. Kane je u 54. minuti propustio još jednu odličnu priliku. Kombinirali su na desnoj strani Aurier i Eriksen, onda ovaj potonji spektakularnim dodavanjem pronašao svog napadača, a Kane uspio s pet metara promašiti gol Henneseyja.

Nastavili su gosti s ogromnim pritiskom i redale su se prilike pred vratima Palacea, no Hennessey je čudesno branio. U 79. minuti skinuo je pokušaj Bena Daviesa koji je nakon kornera opalio u sami lijevi kut vratara gostiju. U 83. minuti pokušao je još jednom Kane nakon sjajnog prodora, no još jednom se iskazao vratar domaćih.

Uvjerljivo najveću priliku na utakmici propustio je Aurier nekoliko minuta kasnije. Bila je to kombinacija dvaju bekova Tottenhama i to možda najbolje opisuje stanje stvari na današnjoj utakmici i pritisak kojem su bili izloženi domaćini. Davies je lijepo zavrnuo pred vrata Palacea i pronašao Auriera na desnoj stativi, a ovaj je neobjašnjivo promašio čistu, stopostotnu priliku i ostavio domaćina na životu.

Ipak, Tottenham je u 89. minuti susreta napokon slomio otpor Crystal Palacea. Eriksen je ubacio iz kornera, a Kane glavom zabio za pobjedu i važna tri boda za Tottenham. Hennessey je mogao bolje reagirati, no teško da junaka otpora domaćina danas za išta možemo kriviti. Ovaj pogodak Kanea bio je njegov 24. ligaški u sezoni i 150. ukupno u prvom razredu engleskog nogometa. Tottenham trenutačno drži četvrtu poziciju na tablici, bod iza Uniteda, odnosno dva ispred Chelseaja koji danas igraju međusobnu utakmicu. Palace je unatoč porazu ostao izvan zone ispadanja iako ga od pretposljednjeg Stoke Cityja dijeli samo jedan bod.