Dario Dodić • nedjelja, 25.02.2018.

Odigrana su četiri susreta 26. kola talijanske Serie A. Nogometaši Lazija bili su uvjerljivi u gostima kod Sassuola. Pobjedu je kod kuće protiv Udinesea upisala Sampdoria uz prekrasan gol Duvana Zapate...

Nogometaši Lazija u vrlo su nervoznoj utakmici u gostima kod Sassuola s 3:0 došli do druge uzastopne pobjede, kojom su barem privremeno zasjeli na treće mjesto Serie A. Još je jednom u dresu Rimljana briljirao Sergej Milinković-Savić, teško je očekivati kako će na ljeto ostati u Laziju.

Upravo je Milinković-Savić doveo goste u vodstvo već u sedmoj minuti. Proigrao ga je Anderson na nekih 20-ak metara od gola, odakle veznjak Lazija krasno pogađa za vodstvo rimskog sastava.

Nakon pola sata igre Lazio dolazi do drugog gola. Dvojbenu situaciju u kaznenom prostoru Sassuola sudac Manganiello tek poslije konzultacija s VAR-om pretvara u kazneni udarac koji Ciro Immobile realizira za 2:0 gostiju.

Kombinacija Anderson - Milinković-Savić urodila je plodom i na otvaranju drugog dijela, Anderson je ubacio, a Milinković-Savić glavom poentirao za konačnih 3:0 i tako postao najmlađi veznjak u ligama petice s minimalno devet postignutih golova ove sezone.

Do kraja susreta obje su momčadi ostale s desetoricom na travnjaku, kod domaćih je pocrvenio Berardi, kod gostiju Marušić.

Sampdoria je na svom travnjaku u odličnoj utakmici s 2:1 svladala Udinese, a dvoboj je krasnim golom obilježio Duvan Zapata. Napadač domaćih ušao je u igru u 69. minuti umjesto strijelca vodećeg pogotka Sampdorije, Caprarija, i u 83. minuti sjajnim pogotkom povisio na 2:0.

Uzeo je loptu duboko na svojoj polovici Zapata, sjurio se prema golu Udinesea i s ruba kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane, prebacio Bizzarrija za 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Silvestre autogolom duboko u sudačkoj nadoknadi.

Solidnu predstavu u dresu Udinesea pružio je Andrija Balić, imao je i odličnu prigodu za gol u drugom poluvremenu, ali bio je malo neprecizan. Igru je napustio u 79. minuti. Ivan Strinić pobjedu je Sampdorije odgledao s klupe, dok Stipe Perica nije konkurirao za sastav Udinesea zbog žutih kartona.

Zapažen je nastup u dresu Verone imao hrvatski napadač Bruno Petković. Verona je na svom Marc'Antonio Bentegodiju s 2:1 svladala Torino. Oba pogotka za domaći sastav postigao je Valotti, kod drugog je važnu ulogu imao Petković.

Igrala se 77. minuta, pri rezultatu 1:1 odapeo je s ruba kaznenog prostora Petković, drugi put danas uz puno muke gostujući vratar Sirigu zaustavlja njegov odličan šut, lopta se odbija do Valottija koji je šalje u praznu mrežu za sva tri boda domaćina.

Fiorentina je na svom travnjaku bez Milana Badelja (žuti kartoni) s minimalnih 1:0 svladala Chievo. Strijelac jedinog pogotka bio je bivši igrač gostiju, Cristiano Biraghi, kojem je ovo bio stoti nastup u Serie A. Sjajno je pogodio s 20-ak metara za tri boda Viola.