Cagliari
Cagliari 0:5 Napoli
Napoli

Sportnet • ponedjeljak, 26.02.2018.

Napoli je s 5:0 na Sardiniji došao do važna tri boda i time odmakao na četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus čija je utakmica s Atalantom odgođena zbog loših vremenskih uvjeta. Nažalost, trijumf gostiju hrvatski internacionalci Marko Rog i Hrvoje Milić odgledali su s klupe.

AUTOR: Stipe Dedić

Bila je ovo za Napoli peta pobjeda zaredom protiv svog današnjeg domaćina. Pritom je Napoli Cagliariju zabio 19 pogodaka, a primio samo jedan.

Utakmicu je bolje otvorio Napoli. Callejon je u četvrtoj minuti pokušao iz voleja, no nije uspio pogoditi okvir gola. Allan je minutu kasnije pripremio dobru priliku za Insignea koji iz izgledne situacije uspijeva tek mlako priprijetiti Cragnou na golu Cagliarija.

Uzvratili su domaćini preko Pavolettija. Pokušao je napadač Cagliarija dva puta glavom svladati Reinu, prvo u šestoj, pa onda i u devetoj minuti, no oba je puta vratar gostiju bio siguran.

Dries Mertens je u 14. minuti dobro povukao, a onda iskosa pokušao uputiti udarac, no obrana je dobro reagirala i njegov pokušaj odbila u korner. Baš nakon tog kornera belgijski napadač imao je stopostotnu priliku dovesti svoj Napoli u prednost. Lopta se u gužvi odbila do Mertensa koji je lijevom nogom iz dobre pozicije promašio čitav gol. Treba reći i da je u trenutku udarca bio povlačen od strane Lykogiannisa i sudac je mogao dosuditi kazneni udarac, no ništa se nije dogodilo.

Gosti u vodstvo dolaze u 29. minuti. Allan je sjajno probio desnu stranu, a onda povratnom loptom pronašao Callejona koji desnom nogom pronalazi suprotni kut vrata Cagliarija. Napoli je do kraja poluvremena uspio udvostručiti svoje vodstvo. Nakon nekoliko promašaja napokon je pogodio Mertens. Belgijac je u mrežu skrenuo ubačaj Lorenza Insignea za svoj ukupno 16 pogodak u sezoni čime je postao najefikasniji igrač iz Belgije u pet najvećih liga Europe.

Hamšik je u 61. minuti povisio na 3:0 za goste. Opet je asistent bio Insigne. Talijan je povukao loptu po lijevoj strani i odložio ju svom kapetanu na lijevu nogu, a Hamšik prelijepim udarcem matira vratara domaćih. Na 4:0 za Napoli povisio je Lorenzo Insigne. Nakon što je asistirao za drugi i treći pogodak Napolija, sve je ovog puta napravio sam. Desnom nogom je opalio po golu Cagliarija, a njegov je pokušaj rukom zaustavio Leandro Castan. Sudac je dosudio kazneni udarac, a Insigne sigurno zabija za 4:0.

Rapsodiju Napolija na najbolji je način zaokružio Portugalac Mario Rui. Iako je nama možda malo manje drag jer zbog njega naš Hrvoje Milić sjedi na klupi, sve smo mu oprostili kada je u 90. minuti fenomenalnim slobodnim udarcem postavio konačnih 5:0.

Gosti su s velikih 5:0 bez problema odradili teško gostovanje na Sardiniji i povećali tako svoju prednost pred Juventusom na četiri boda, s tim da „stara dama“ mora još odraditi odgođeni susret s Atalantom. Cagliari je s 25 osvojenih bodova na 14. poziciji Serie A, samo pet bodova daleko od zone ispadanja.