Vodeni sportovi

Jugaši do važne gostujuće pobjede u Budimpešti na krilima Fatovića i Bijača

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.02.2018.

Vaterpolisti Juga upisali su vrlo važnu pobjedu u devetom kolu skupine A Lige prvaka. Na gostovanju u Budimpešti bili su bolji od domaćeg OSC-a sa 7:4...

U žestokoj borbi za plasman na završni turnir Lige prvaka, Jug je uzeo vrlo važne bodove u gostima kod OSC-a. Mađarima je ovo bila jako važna utakmica, poraz ih je izbacivao iz kombinacija za završni turnir, igrala im je samo pobjeda, ali isto tako bodove je tražio i Jug.

Pobjeda protiv Olympiakosa u prošlom kolu, jedine momčadi koja je do tog trenutka bila bez poraza, značajno je podigla samopouzdanje Dubrovčanima koji su u Mađarskoj odigrali vrlo dobru utakmicu, posebno u fazi obrane. Domaćin je zadržan na samo četiri pogotka, sjajan je bio Marko Bijač koji je skupio 14 obrana.

Domaćin niti u jednom trenutku nije vodio, konstantno je hvatao zaostatak, u prvoj četvrtini u tome je i uspijevao, ali nakon toga se Jug odvaja i potpuno kontrolira situaciju.

Golovima Vincenza Renzuta i Lorena Fatovića Jug se u drugoj dionici odvojio na 4:2 da bi Ferenc Salamon smanjio na 4:3 na odmoru.

U drugom poluvremenu postignuto je malo pogodaka, a uspješniji je bio Jug koji je s dva gola mara Jokovića i jednim Lorena Fatovića stigao do velike pobjede 7:4.

Fatović je bio najefikasniji s četiri pogotka, Joković je dodao dva, a Renzuto jedan. Kod domaćina 75 posto golova djelo je Balazsa Erdelyjia, a Salamon je dodao jedan pogodak.

U sljedećem kolu novi važan susret za Jugaše, u Dubrovnik dolazi Brescia koja ima bod više od Juga na ljestvici.