Ostali sportovi

Svi sudionici skupine na 400 metara diskvalificirani, među njima i prvi kandidat za zlato

Branimir Korać • petak, 02.03.2018.

Na Svjetskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Birminghamu bizaran rasplet jedne od kvalifikacijskih skupina na 400 metara. Naime svi sudionici te utrke su diskvalificirani...

Svjetsko dvoransko atletsko prvenstvo u Birminghamu nastavljeno je program prvog dijela petka, a vijest dana svakako je odluka sudaca za suspenzijom kompletne jedne skupine u kvalifikacijama na 400 metara.

Prvi koji je ostao bez prolaza bio je Abdalelah Haroun koji trči za Katar i koji je bio jedan od kandidata za visok plasman, a njemu su presudila dva kriva starta.

Utrka je nakon toga održana, međutim kasnijim vijećanjem sva četiri preostala sudionika su diskvalificirana jer su prešli u drugu stazu.

Suci su se strogo držali pravila, na ovu odluku postoji mogućnost žalbe, ali pitanje je što će ona donijeti.

U toj skupini trkača je i glavni favorit za zlatno odličje Bralon Taplin iz Grenade, a uz njega diskvalificirani su Steven Gayle (Jamajka), Austris Karpinskis (Latvija) i Alonzo Russell (Bahami).

Inače najbrži u toj kvalifikacijskoj skupini bio je očekivano Taplin s istrčanih 46.37.