Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 03.03.2018, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu, Split, gledatelja: 6.080

Dario Dodić • subota, 03.03.2018.

Jedini subotnji ogled 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigran je na Poljudu gdje je Hajduk uz puno muke i bez previše igre s minimalnih 1:0 svladao Rudeš. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Adam Gyurcso...

Nakon poraza u prošlom kolu od Slaven Belupa, Hajduk je na Poljudu ugostio Rudeš u utakmici koja se originalno trebala igrati u Zagrebu, ali je zbog lošeg vremena prebačena u Split. Tu je Rudeš u studenom prošle godine stigao do najvećeg uspjeha u kratkoj prvoligaškoj povijesti, slavivši s 3:2, ali danas se na Poljudu pričala drugačija priča.

Iako je momčad Željka Kopića još jednom dokazala kako ne zna igrati protiv zatvorenih momčadi, Hajduk je na kraju uspio slomiti otpor zagrebačke momčadi i s minimalnih 1:0 isprati okus poraza od Slavena.

Nisu Hajdukovci impresionirali, nisu ni previše toga kreirali u napadu, igru će svakako u Splitu zaboraviti i biti zadovoljni trima osvojenim bodovima.

U prvoj utakmici bez u Kinu transferiranog Francka Ohandze još je jače izražena bila činjenica kako Hajdukovci nemaju preveliku ofenzivnu moć. U prvih 11 priliku su dobili Adam Gyurcso i Franko Kovačević - i dok se potonji nije posebno iskazao, Mađar je prvijencem u svom drugom nastupu donio pobjedu Bilima.

Ništa nije Hajduk pokazao u prvih 45 minuta, Rudeš još manje. Domaći su pokušavali dalekometnim udarcima, mučio se donekle s njima Čondrić, ali nije kapitulirao. Najbolju priliku u sudačkom dodatku prvog dijela imao je Said. Po lijevoj je strani kontru povukao Gyurcso, gurnuo na ofenzivno vrlo dobrog Fomitschowa, koji je vraća na rub kaznenog prostora za Saida, dobro je pucao Hajdukov napadač, ali netko iz gostujuće obrane odbija loptu kraj lijeve vratnice.

Na sreću domaćih navijača nisu dugo Kopićevi izabranici morali strepiti u nastavku igre, nakon nešto više od pet minuta Hajduk je poveo, bio je to, kako se kasnije ispostavilo, jedini pogodak na susretu. Dugo su pleli mrežu domaći nogometaši, lopta stiže na lijevu stranu do Fomitschowa koji u sredini vidi i pronalazi Saida. Napadač Hajduka lijepo prsima prima loptu i gura je u prostor za Mađara, nemoćan je bio gostujući vratar.

Iako je moram loviti rezultat Rudeš nije ozbiljnije prijetio Letici do kraja susreta. Otvorili su se gosti što je ostavljalo prostora za kontre Bilima, no nisu se Hajdukovi igrači proslavili. Pamtit će domaći kontru četiri na jedan u 90. minuti koju je nikakvih udarcem upropastio Kožulj.

Iako igra njegove momčadi mora brinuti Kopića, zasad će se zadovoljiti time što se Hajduk vratio pobjedama, bez primljenog gola.