Napoli
Napoli 2:4 Roma
Roma

Dario Dodić • subota, 03.03.2018.

Drugi derbi dana u talijanskoj Serie A igran je u Napulju gdje je Roma u golijadi šokirala vodeću momčad prvenstva. Odličnu je partiju dvama golovima okrunio Edin Džeko...

Rimske su momčadi danas bile veliki plus za Juventus. Nakon što je momčad Maxa Allegrija na Olimpicu unatoč slaboj igri duboko u sudačkoj nadoknadi svladala Lazio, drugi rimski poklon stigao je iz Napulja gdje je Roma u prekrasnoj utakmici u kojoj je palo čak šest golova svladala Napoli.

Juve je tako dočekao krivi korak vodeće momčadi prvenstva, Napoli ima utakmicu više i samo bod više od prvaka Italije pa Juve ponovno ovisi sam o sebi.

Posebno je raspoložen u redovima Rome bio Edin Džeko, bosanski je napadač dvaput tresao mrežu Napolija, a posebno se istaknuo golom za 1:3.

Imao je i Napoli više nego dovoljno prigoda, ali još je jednom fenomenalan na golu rimske momčadi bio Alisson Becker.

Sve je dobro krenulo za Napoli, već u šestoj minuti Insigne na dodavanje Ruija zabija za vodstvo domaćina, no već iduće minute mladi Under vraća Romu u egal.

Ništa čudno, jer Napoli je polovicu golova primljenih ove sezone u Serie A primio u prvih 15 minuta utakmice.

20-ak minuta kasnije Roma je stigla do preokreta, Florenzi je ubacio s desne strane, Džeko se nebeski vinuo u zrak i glavom pogodio za 1:2 Rimljana.

Zadnji put je Napoli nakon vodstva ubilježio poraz u kolovozu 2015. godine protiv Sassuola. Bila je to prva utakmica Maurizija Sarrija na klupi momčadi sa San Paola, 101 utakmicu kasnije povijest se ponovila.

U 73. minuti Džeko je majstorijom prelomio susret, dobio je loptu od Kolarova, fintom se riješio čuvara i s ruba kaznenog prostora ljevicom odapeo u lijevi kut Napolijevog gola, nemoćan je bio Reina.

Slaba reakcija Napolijeve obrane darivala je Romi i četvrti gol, lopta se sretno nakon lošeg čišćenja odbila do Perottija koji se na poklonu zahvaljuje i zabija za ogromnih 4:1.

Tek je u završnici susreta Dries Mertens lijepim golom smanjio na 4:2, ali pogodak u sučevoj nadoknadi bio je tek oku ugodan, rezultatski nevažan.

Marko Rog i Hrvoje Milić poraz su Napolija odgledali s klupe za pričuvne igrače.