Premier liga, 29. kolo, 04.03.2018, 14:30 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 2:1 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.03.2018.

Arsenal je i dalje u crnoj seriji i ne nazire se izlazak iz nje. Na gostovanju kod Brightona poražen je 2:1 što mu je četvrti uzastopni poraz u nizu u svim natjecanjima, najduža takva serija još od 2002. godine...

U 29. kolu engleskom Premiershipa Brighton je ugostio Arsenal u susretu važnom za obje momčadi. Domaćin je tražio bodove s kojima bi se odmaknuo od onih najugroženijih dok je Arsenal u vrlo lošoj seriji, prvih pet dosta mu bježe, a što je najgore za Arsenea Wengera, polako se smanjuje prednost i nad onima iza čime i europske pozicije polako dolaze pod znak upitnika.

U konačnici razloga za slavlje imali su domaćini, odnijeli su pobjedu 2:1 zahvaljujući golovima u prvih pola sata susreta. Arsenal je u završnici prvog dijela smanjio zaostatak, pogodio i vratnicu, ali u drugom dijelu ipak nije uspio doći do sva tri boda.

Već u sedmoj minuti domaćin je stigao do vodstva nakon novog ovosezonskog kiksa Petra Čecha. Nakon ubačaja iz kornera u skoku za loptu bili su Čech i Duffy, Arsenalov vratar nije bio uspješniji, Duffy je glavom pronašao u sredini Lewisa Dunka koji iz prve zakucava loptu u mrežu.

Primljeni pogodak jako loše je djelovao na gostujuće igrače koji su počeli griješiti u igri s loptom i bez nje, Brighton je nizao prilike i zasluženo je došao i do drugog pogotka.

U 26. minuti Koscielny je izgubio loptu, Gross se sjurio prema golu i odlično ubacio za Glenna Murrayja koji puca glavom, a lopta prolazi Čechu ispod ruke u mrežu.

Tek u završnici prvog dijela počeli su gosti igrati bolje i to im se isplatilo. U 43. minuti smanjili su zaostatak preko Pierre-Emericka Aubameyanga koji je dobro reagirao na dodavanje Xhake.

Odmah nakon toga malo je nedostajalo za potpuni povratak gostiju u susret. U 45. minuti Koscielny je dobro pucao glavom, lopta je okrznula Dunka i skrenula u vratnicu koja spašava Ryana.

U drugom dijelu Arsenal je imao inicijativu, ali nije stvorio dovoljno prijetnji domaćim vratima. Brighton je izdržao, zadržao prednost i na kraju slavio.

Treba spomenuti i situaciju iz 67. minute kada je Arsenal trebao ostati s igračem manje. Sead Kolašinac žestoko i neoprezno se sudario sa Schelottom, imao je već žuti karton i kada se očekivao i drugi žuti, sudac je ostao nijem. Schelotto je vidno uzdrman, nakon dužeg pružanja pomoći, napustio travnjak.