Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 04.03.2018, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb

Dario Dodić • nedjelja, 04.03.2018.

Prva nedjeljna utakmica 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je u Maksimiru, nogometaši Dinama s minimalnih su 1:0 svladali Slaven Belupo, junak domaćih bio je Mario Gavranović...

Nakon prve pobjede na Poljudu Slaven Belupo se nadao iznenađenju i u Maksimiru u sklopu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige, no iznenađenja nije bilo, Dinamo je s minimalnih 1:0 ugrabio pobjedu.

Gostujući strateg Tomislav Ivković nije prekopirao taktiku koja mu je protiv Hajduka donijela pobjedu, Slaven Belupo je igrao prilično otvoreno, sasvim solidno su gosti stajali u prvih 45 minuta.

Ozbiljnije je, ipak, prijetio Dinamo. U sedmoj minuti oprobao je udarac Moro, netko iz obrane Slaven Belupa skrenuo je loptu kraj lijeve vratnice. Uzvratio je gost po lijevoj strani, Trebotić je gurnuo u šansu Ivanovskog ispred kojeg u posljednji čast lijepo čisti Doumbia.

Dvaput je pokušala momčad Marija Cvitanovića do vodstva iz slobodnog udarca, no oba je puta živi zid ispunio svoju ulogu. Dobrom je loptom Stojanović proigrao Ademija, ali Dinamov kapetan u petercu Slavena ne uspijeva dobro zahvatiti loptu.

Tek pola sata u igri je proveo Soudani, u 33. minuti na rubu kaznenog prostora srušio ga je Bruno Goda, tri minute kasnije Alžirac je držeći se za zadnju ložu napustio travnjak. Cvitanović je u igru poslao Izeta Hajrovića koji se predstavio u odličnom svjetlu.

Na odmor se otišlo praznih mreža, no u nastavku Dinamo ipak podiže igru u brzinu više što je vrlo brzo urodilo plodom. Najavio je gostima Mario Gavranović što ih čeka u 49. minuti, dobro je pucao, ali malo kraj desne vratnice. Već iduće minute bivši napadač Rijeke dovodi Dinamo u vodstvo. Lijepo je s desne strane ubacio Borna Sosa, Gavranović glavom postiže prvijenac u dresu Dinama.

Hajrović je gostima bio nerješiva enigma na lijevoj strani, pola sata prije kraja priredi je lijepu prigodu za Doumbiju, pucao je veznjak dobro, ali malo preko Slavenovog gola.

Otvorili su se gosti, ali nisu ozbiljnije ugrozili Livakovićev gol, tek je u 78. opasnije zaprijetio Puclin, ali Dinamov vratar brani i ovo, iako je upitno bi li lopta išla u okvir gola da je Livaković nije dirao.

Nije Dinamo impresionirao, ali je protiv neugodnog protivnika upisao tri boda, Cvitanovića će sigurno veseliti što je proradio i Gavranović.