Vojvodina 32:36 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar na hrvatski pogon slavio protiv Vojvodine

Sportnet • subota, 10.03.2018.

U pretposljednjem kolu regularnog dijela SEHA-Gazprom lige, vodeća momčad prvenstva, makedonski Vardar bez većih problema svladao je Vojvodinu u Novom Sadu...

PIŠE: Jan Šneler

Niti nakon 17 kola regularnog dijela SEHA-Gazprom lige Vardar ne zna za poraz. U pretposljednjoj utakmici prije Final Foura koji će se održati u Skoplju, Vardar je prilično rutinski svladao slabašnu Vojvodinu.

Prije same utakmice bilo je jasno kako posljednjeplasirana Vojvodina neće imati velike šanse protiv Vardara. Iako je makedonski klub i aktualni europski prvak već osigurao prvo mjesto prije Final Foura, jasno je kako momčad takvog kalibra neće gubiti bodove protiv znatno slabijih momčadi.

Vojvodina se dobro držala, nije se dugo Vardar odlijepio i praktički riješio pitanje pobjednika. Dušan Trifković je golom u 16. minuti donio Vojvodini sedmi gol i svega jedan pogodak zaostatka. U tim trenucima domaća je momčad izgledala pristojno i prilično kompaktno. Ipak, u narednih nekoliko minuta Vardar ubacuje u brzinu više i Jorge Maqueda u 25. minuti dovodi Vardar u vodstvo 13:9.

Na samom kraju prvog dijela Vladimir Bojanić uspio je smanjiti prednost Vardara te se otišlo na odmor s vodstvom gostiju 13:17. Drugi dio puno bolje otvara Vojvodina. Momčad Kasima Kamenice ulazi dobro u nastavak utakmice te u 36. minuti Vukašin Stojanović smanjuje na 18:19. Slično kao u prvom dijelu, upravo u trenucima kada se Vojvodina približi, Vardar pojača agresivnost i vrati rezultatsku prednost.

Ovoga puta su Luka Cindrić i Daniil Šiškarjev donijeli Vardaru prednost 18:22. To su možda bili i prijelomni trenuci jer nakon toga Vojvodina više nije uspijevala smanjiti prednost gostiju. Iako konačni rezultat 32:36 to ne sugerira, pobjeda Vardara nikada nije dolazila u pitanje. S druge strane, u Vojvodini mogu biti zadovoljni izvedbom i možda žaliti za ponekim trenucima u kojima su mogli bolje reagirati.

Što se tiče Vardara, ponajbolji pojedinci bili su upravo hrvatski reprezentativci Luka Cindrić i Igor Karačić. Cindrić je postigao sedam, dok je Karačić dodao pet pogodaka. Pet pogodaka za makedonski klub postigao je i Maqueda. U momčadi Vojvodine, najbolji pojedinci bili su Božidar Nadoveza i Vladimir Bojanić sa šest pogodaka. Jedan od najzaslužnijih što je Vojvodina dugo bila u igri protiv Vardara je i vratar Todor Jandrić koji je upisao 10 obrana.