Premier liga, 30. kolo, 11.03.2018, 14:30 h
Arsenal
Arsenal 3:0 Watford
Watford

Sportnet • nedjelja, 11.03.2018.

U 30. kolu Premierlige, Arsenal je na svom terenu svladao Watford te tako prekinuo niz od tri poraza u prvenstvu. Također, Petr Čech je ušao u povijest Premierlige postavši prvi vratar koji u 200 utakmica nije primio gol...

PIŠE: Jan Šneler

Pomiješanih osjećaja navijači Arsenala dočekali su današnji susret. Njihov klub je u velikoj krizi, tri posljednje utakmice u prvenstvu su izgubili, a još na to treba dodati i rijedak slučaj u Engleskoj. Naime, navijači Arsenala, barem jedan dio, odlučili su bojkotirati susret te tako izraziti neslaganje s vođenjem momčadi.

U takvoj atmosferi, Arsenal je u današnjoj utakmici morao slaviti. Protivnik je bio nimalo bezazleni Watford. Već nakon tri minute igre Arsenal je mogao doći do vodstva. Özil je proigrao Aubameyanga koji izlazi sam na Karnezisa ali ne uspijeva zabiti pored gostujućeg vratara.

U osmoj minuti Arsenal dolazi do vodstva. Iz slobodnog udarca ubacio je Özil, a najviši u skoku bio Mustafi koji preciznim udarcem glavom postiže vodeći pogodak. Ovaj gol bio je povijesni za Arsenal zbog dva razloga. Prvo, Özil je postao igrač kojemu je trebalo najmanje nastupa u Premierligi da dosegne 50 asistencija, a Mustafijev gol bio je 1000. gol Arsenala na domaćem terenu.

Iako su vrlo rano primili gol, gosti se nisu predavali. U 11. minuti Čech je odlično obranio udarac Doucourea i spriječio izjednačenje. Najveću priliku imao je Watford u 26. minuti. Richarlison je iz slobodnog udarca odlično tukao, Čech nakratko odbio do Pereyre koji s par metara propušta pogoditi gotovo prazan gol.

Kazna za promašaj mogla je doći minutu kasnije, no Özil nije uspio matirati Karnezisa. U posljednjim trenucima prvog dijela Richarlison je ponovno pucao, no opet sjajni Čech spašava Arsenal. Iako je na odmoru Arsenal vodio 1:0, treba reći kako bi možda najpošteniji bio izjednačeni ishod jer je Watford prikazao odličnu igru.

Drugi dio počeo je nešto mirnije. Watford je bio bolji prvih desetak minuta, no onda posljednja linija gostiju radi grešku kojom Arsenal dolazi do drugog gola. Mhitarjan je primio loptu, povukao kroz sredinu i lijepo pronašao Aubameyanga koji zaobilazi Karnezisa i lagano postiže drugi gol. Svega minutu kasnije, Arsenalova obrana radi grešku i dopušta Watfordu da dođe do smanjenja vodstva.

Pereyra se zabio u Arsenalove braniče, driblingom ih izbacio iz igre i uz očigledan prekršaj pao. To je bilo dovoljno sucu Atkinsonu da dodijeli gostima kazneni udarac. Jedanaesterac je prilično loše izveo Deeney i Čech nije imao težak posao obraniti ga. Promašenim penalom, Watford je propustio veliku priliku vratiti se u utakmicu.

Činilo se kao da je promašenim jedanaestercem, Watfordu malo pao moral te se u narednih 15 minuta igra potpuno primirila. Ipak u 77. minuti dolazi razrješenje utakmice. Özil je ubacio, Karnezis nakratko odbio do Aubameyanga koji dodaje Mhitarjanu, a ovaj silovitim udarcem zabija za 3:0.

Do kraja utakmice, bilo je nekoliko udarac sa svake strane, ali rezultat se nije mijenjao. Najsretniji je na kraju susreta bio Čech koji je postao prvi vratar s 200 utakmica u kojima nije primio gol. Arsenal je pobjedom potvrdio šesto mjesto, dok se Watford i dalje nalazi na sigurnom 10. mjestu.