Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 11.03.2018, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Mario Zebec, Igor Krmar, Goran Loparac
Araujo dos Santos Heber 12'
Maxwell Acosty 65'
Rijeka

Sportnet • nedjelja, 11.03.2018.

Nakon što su jučer svoje utakmice 25. kola hrvatskog nogometnog prvenstva polovičnim uspjehom odradili Dinamo i Hajduk, Rijeka je bez većih problema odradila gostovanje u Zaprešiću i približila se vodećem Dinamu na devet bodova zaostatka.

Nikola Rak
46'
22
Regan Obeng
58'
14
Tin Vukmanić
86'
Samir Toplak
14
(do 65')
Matjaž Kek

AUTOR: Stipe Dedić

Rijeka je pobjedom 3:0 protiv Intera ostvarila četvrtu pobjedu u pet prvenstvenih susreta u 2018. godini. Štoviše, produljila je niz neporaženosti protiv momčadi iz Zaprešića na 14 utakmica. Inter je posljednji put protiv Rijeke slavio prije pet i pol godina.

Rijeka je puno bolje ušla u utakmicu. Momčad Matjaža Keka od samog je početka odlučila stisnuti domaćine i što prije doći do vodećeg pogotka. Prvu priliku gosti su stvorili već nakon nepune dvije minute igre. Maxwell Acosty se našao u dobroj prilici, no njegov je udarac obranio vratar domaćih Ante Mrmić.

Rijeka je do prednosti došla u 11. minuti. Domagoj Pavičić lijepo si je stvorio prostor i plasirao loptu u mrežu za vodstvo gostiju. Bio je ovo treći pogodak u sezoni za Pavičića. Sva tri zabio je u posljednje četiri utakmice, a možda i najdraži bio mu je onaj protiv Dinama u posljednjem kolu.

Samo minutu nakon vodećeg pogotka, Rijeka je zabila za 0:2. Svoj 12. pogodak u sezoni zabio je Brazilac Araujo Heber, no više od polovine posla obavio je Filip Bradarić koji je sjajno uposlio napadača Rijeke. Heber se ovim pogotkom izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Dinamovim El Arabijem Soudanijem. Brazilac je nakon dobrog ulaska u sezonu pao u drugi plan, no odlaskom Marija Gavranovića dobio je novu priliku i iskoristio ju je na najbolji mogući način. Bio je ovo četvrti pogodak Hebera u tri posljednje utakmice.

Rijeka je do kraja poluvremena dominirala, no nije se previše trošila u napadu očito zadovoljna stanjem stvari na terenu.

Inter je nakon vrlo lošeg prvog poluvremena u nastavak ušao puno bolje. Domaćini su imali prednost u posjedu lopte i uspjeli su na početku drugog poluvremena u nekoliko navrata ugroziti gol Rijeke. Najveću priliku za Inter propustio je u 60. minuti Komnen Andrić. Nikola Rak sjajno je vidio utrčavanje svog napadača i Andrić se najednom našao jedan na jedan sa Simonom Slugom. Srećom po goste, vratar Rijeke dobro je pratio akciju Intera i pravovremenim istrčavanjem spriječio Andrića da dođe u bolju situaciju i sjajnom obranom zaustavio njegov udarac.

U jeku bolje igre domaćina, Rijeka je došla do svog trećeg pogotka. Heber je sjajno povukao kontru gostiju po lijevoj strani, a onda finom loptom pronašao Acostyja na drugoj strani. Ganac je prvim dodirom primirio loptu, a onda opalio i zabio za 0:3. Lopta se na putu do mreže odbila od Ivana Čelikovića te tako ostavila Mrmića bez ikakvih šansi.

U konačnici, relativno lagana pobjeda za branitelje naslova prvaka u Zaprešiću. Rijeka je tako iskoristila kiks Dinama i približila se vodećoj momčadi lige na devet bodova, dok za drugoplasiranim Hajdukom zaostaju tri boda. Inter je ostao na 27 osvojenih bodova, uz to još ima i dvije utakmice manje i mirno plovi sredinom tablice.