Vonn nije uspjela, Sofia Goggia osvojila Mali kristalni globus u spustu

Sportnet • srijeda, 14.03.2018.

Napeto je bilo danas u Areu na posljednjoj utrci spusta ove sezone, a uspješnija u dvoboju Vonn - Goggia bila je mlada Talijanka...

PIŠE: Jan Šneler

Znalo se i prije posljednje utrke na finalu Svjetskog kupa u švedskom Areu kako će glavnu riječ voditi Amerikanka Lindsey Vonn i Talijanka Sofia Goggia. Naime, prije današnje, ujedno i posljednje utrke spusta, Goggia je imala 23 boda prednost ispred Vonn u poretku najboljih spustašica.

Vonn je morala pobijediti i nadati se kako će Goggia završiti na barem trećem mjestu. Na žalost američke skijašice, njen plan bio je polovično uspješan. Vonn je napravila svoj dio posla i slavila je u današnjoj utrci ispred Talijanke.

Ipak, drugi dio plana nije uspio. Goggia je završila na drugom mjestu osvojivši 80 bodova, odnosno samo 20 manje od pobjednice Vonn. To joj je bilo dovoljno da zadrži prednost koju je imala u poretku za Mali kristalni globus.

Na trećem mjestu utrke završila je Alice McKennis s 28 stotinki zaostatka za pobjednicom Vonn.