Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 14.03.2018, 15:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1021
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Nikola Kečkiš (Virovitica), Marko Stolnik (Hrašćica)

Branimir Korać • srijeda, 14.03.2018.

Osim dvoboja s Rijekom koji je odradio s igračem više od šeste minute, Osijek u nastavku sezone nije imao previše uspjeha. Novo razočaranje došlo je u zaostalom dvoboju 24. kola u kojem je ugostio Inter iz Zaprešića...

Ivan Čeliković
61'
22
Regan Obeng
75'
9
Vlatko Blažević
88'
Samir Toplak

Prvi dio sezone Osječani su odradili dosta dobro, ali nastavak nije na toj razini. Glatku pobjedu u Gradskom vrtu ostvario je Dinamo, zatim je upisana pobjeda protiv Rijeke u čemu je itekako pomoglo isključenje Župarića već u šestoj minuti da bi nakon toga Zekićeva momčad dva puta remizirala.

Nakon remija u Vinkovcima s Cibalijom koja je na kraju mogla i slaviti, osvojen je samo bod i u Gradskom vrtu protiv Intera. Zaprešićani su zadnjih pola sata odigrali s igračem više i mogli su uzeti i bolji plijen. Kako Inter nije u najboljoj formi, u Osijeku su vjerovali u sva tri boda, ali na kraju su ipak podbacili.

Krenulo je burno i u prvih 11 minuta viđena su oba pogotka. Inter je stigao do vodstva u desetoj minuti kada je Petar Mamić proigrao Tomislava Šarića, on odlično vratio loptu za Marka Vukčevića, a on zabija za vodstvo. Kod tog prvog pogotka obrana Osječana olako je ispala, ali srećom po domaćina, vrlo brzo uslijedio je povratak.

Već u sljedećoj minuti, odmah nakon što su krenuli s centra, domaćini su poravnali preko Gorana Milovića, s desne strane ubacio je Alen Grgić, a stoper domaćina glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon ovog burnog početka, Osječani su bili aktivniji i do odlaska na odmor stvorili su nekoliko poluprilika, ali lopta nije htjela u mrežu.

Inter je mogao do novog vodstva početkom drugog dijela kada je Herdi Prenga nakon kornera bio u odličnoj poziciji, ali je pucao loše i upropastio obećavajuću situaciju.

Novi problemi za domaćina došli su u 63. minuti. Samo četiri minute nakon što je zaradio prvi žuti karton, Milović radi prekršaj na sredini terena i dobiva isključujući žuti te ostavlja svoju momčad s igračem manje.

U završnici susreta pokušavali su i jedni i drugi, imali su nekoliko solidnih situacija za pogodak, ali rezultat se nije mijenjao. U sudačkoj nadoknadi domaćin je trebao do drugog pogotka, ali Eros Grezda nije uspio poslati loptu u mrežu iz blizine nakon ubačaja Lope.

Inter je tako prekinuo seriju poraza, ali i dalje traje njegov niz utakmica bez pobjede. Osijek s druge strane bilježi još jedan nastup ispod očekivane razine i s takvom igrom nema šanse u borbi s Rijekom i Hajdukom.