Zimski sportovi

Kriechmayr slavio u superveleslalomu, Jansrud osvojio Mali kristalni globus

Sportnet • četvrtak, 15.03.2018.

U posljednjem superveleslalomu ove sezone na finalu Svjetskog kupa u švedskom Areu slavio je austrijski skijaš Vincent Kriechmayr...

PIŠE: Jan Šneler

Nikakvih dvojbi prije današnje utrke nije bilo. Norvežanin Kjetil Jansrud imao je 360 bodova u ukupnom poretku, čak 146 više od drugoplasiranog Aksela Lund Svindala. Iako je bilo jasno kako će Jansrud doći do Malog kristalnog globusa u superveleslalomu, utrka je bila neizvjesna.

U utrci je slavio Vincent Kriechmayr koji je bio bolji za četiri stotinke od drugoplasiranog Christofa Innerhofera. Na trećem mjestu završio je upravo Svindal koji je dijelio to mjesto s Thomasom Dressenom. Njih dvojica zaostala su svega osam stotinki za pobjednikom.

Najbolji superveleslalomaš ove sezone, Jansrud, utrku je završio na šestom mjestu s 19 stotinki zaostatka. U ovoj utrci hrvatskih skijaša nije bilo na startu.

Do kraja sezone na rasporedu su veleslalom u subotu te slalomska utrka u nedjelju.