SEHA liga, 18. kolo, 17.03.2018, 18:00 h
RK Zagreb 27:24 Meškov Brest
Meškov Brest

PPD Zagreb pobjedom zaključio regularni dio sezone SEHA lige

Branimir Korać • subota, 17.03.2018.

U posljednjem kolu SEHA lige PPD Zagreb ugostio je Meškov iz Bresta i svladao ga za uspješan kraju ligaškog dijela natjecanja. Zagreb je tako na dobar način zaključio ovaj dio i s dosta samopouzdanja odlazi na završni turnir u Skoplje...

S bodovne strane dvoboj između PPD Zagreba i Meškova nije puno donosio, ali i jedni i drugi tražili su pobjedu kako bi u što boljem raspoloženju dočekali završni turnir SEHA lige. Polufinalni parovi u Skoplju već su poznati, PPD Zagreb igrat će protiv Celja dok će Meškov Brest u drugom polufinalu za protivnika imati domaći Vardar.

U dvoboj posljednjeg kola Zagreb je ušao dosta loše i Meškov je sredinom prvog poluvremena vodio s visokih 10:5 i stvari nisu izgledale dobro za domaćina.

Ipak do odlaska na odmor situacija se popravila i Zagreb je uspio smanjiti zaostatak te je na odmor otišao s manjim minusom, 13:11.

U drugom dijelu stvari su sjele na svoje mjesto kada je u pitanju igra domaćina, brzo je Zagreb uhvatio priključak, a u 41. minuti stigao je i do vodstva preko Domagoja Pavlovića. Taj pogodak bio je dio serije 4:0 kojom su domaćini otišli na 19:16 i preuzeli kontrolu nad rezultatom.

Do kraja susreta Meškov više niti jednom nije uspio zaprijetiti, najbliže što je došao bilo je na minus dva i Zagreb je rutinski zaključio posao.

Na kraju je slavio 27:24, a mogao je i uvjerljivije da gosti nisu u samoj završnici preko Astrašapkina i Selviasjuka smanjili zaostatak.

U domaćem sastavu pet pogodaka postigao je Igor Vori dok je kod gostiju Ivan Pešić imao 11 obrana, a Aleks Astrašakin postigao šest golova.