Vodeni sportovi

Jug CO u završnici do pobjede kod Partizana, Mladost lako slavila protiv Primorja EB

Petar Jenjić • subota, 17.03.2018.

Zaključeno je 17. kolo Triglav regionalne lige. Jug je bez trojice važnih igrača uspio doći do pobjede na gostovanju kod Partizana, Jadran ST nije imao prevelikih problema na gostovanju kod Budvanske Rivijere, kao niti Mladost kod Primorja EB...

Splitski Jadran nije imao prevelikih problema na gostovanju kod pretposljednje Budvanske Rivijere i upisao sedmu pobjedu ove sezone. Gosti su slavili rezultatom 14:5 čime su upisali treće uzastopno slavlje, a domaćinu nanijeli peti uzastopni poraz.

Nijednom tijekom susreta splitska momčad nije se našla u zaostatku, a prvu je četvrtinu zaključila vodstvom 3:1. Nakon što u drugoj nije primila nijedan gol, a postigla čak šest, bilo je jasno tko će izaći kao pobjednik iz današnje utakmice.

Jerko Marinić Kragić predvodio je Jadran s četiri pogotka, dok je tri gola dodao Antun Goreta, a Anđelo Šetka i Nikola Milardović po dva. Najbolji je s dva pogotka kod domaćina bio Srđan Vuksanović.

Mladost je na gostovanju kod Primorja EB lakoćom stigla do pobjede 13. pobjede sezone, treće u posljednje četiri utakmice. U utakmici bez ikakve neizvjesnosti zagrebačka momčad već je na poluvremenu vodila 9:1, a do kraja sačuvala prednost i slavila s 18:5.

Goste je do pobjede predvodio Cosmin Radu s četiri gola, dok su po tri pogotka dodali Luka Bukić, Franko Lazić i Fran Paškvalin. Petorica igrača Primorja upisala su se u strijelce, Marko Radulović, Ian Petrić, Maros Tkač, Duje Peroš i Tin Brubnjak.

Teška je utakmica iza Juga CO koji je ipak uspio nastaviti s pobjedama u regionalnoj ligi i ostati neporažen. Dubrovčani su slavili na gostovanju kod Partizana s 10:8, a treba istaknuti kako su igrali bez Luke Lončara, Xavija Garcije i Mare Jokovića.

Prve tri četvrtine bile su potpuno izjednačene i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti. Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 5:5, a posljednju Jug CO ostvara s tri uzastopna pogotka. Partizan je 31 sekundu prije kraja uspio doći do pogotka zaostatka, no na drugoj strani Hrvoje Benić potvrdio je pobjedu svoje momčadi.

Benić je predvodio Jug do pobjede s četiri pogotka, dok je Loren Fatović dodao dva gola. Najbolji je kod Partizana bio Nikola Radonjić s tri gola, dva je postigao Srđan Aksentijević.