Nexe zaključio sezonu pobjedom, Halil Jaganjac titulom najboljeg strijelca SEHA lige

Petar Jenjić • nedjelja, 18.03.2018.

Odigrana su i tri preostala dvoboja 18. kola regularnog dijela SEHA lige. Nexe je na domaćem terenu bio bolji od Dinama iz Pančeva i tako sezonu ipak zaključio pobjedom. Metalurg je uz pet pogodaka Halila Jaganjca bio bolji od Celja, a hrvatski rukometaš tako je sezonu okončao s ukupno 100 pogodaka i uzeo titulu najboljeg strijelca...

Rukometaši Nexea pobjedom su zaključili nastup ove sezone u regionalnoj SEHA ligi. Na domaćem su terenu s 27:19 bili bolji od Dinama iz Pančeva i tako zaključili sezonu s ukupno 12 bodova; dvije pobjede i šest remija.

Gosti su bolje otvorili susret i bili u vodstvu većim dijelom prvog poluvremena. Ipak, ključnim u pobjedi Našičana pokazala se sama završnica prvog dijela, kao i otvaranje drugog dijela. Domaćin je nastavak susreta otvorio sa 4:0 i otišao, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih šest golova prednosti (18:12).

Najefikasniji su u redovima Nexea s po šest pogodaka bili Mario Tomić i Saša Barišić Jaman, a vrijedi izdvojiti i vratara Pericu Lelića koji je susret zaključio s 14 obrana. Goste je predvodio Savo Savuljica s četiri gola.

U utakmici bez prevelikog značaja za obje momčadi, rukometaši Metalurga svladali su na domaćem terenu slovensko Celje rezultatom 28:26. Ovim slavljem makedonska momčad zaključila je sezonu na sedmom mjestu, a Celje na trećoj poziciji. Druga je to pobjeda Metalurga ove sezone nad jednom od momčadi koje će nastupiti na Final Fouru. Podsjetimo, prije deset dana bio je bolji od Meškova.

Iako je slovenska momčad u Skoplje doputovala bez petorice igrača uspijevala je čuvati prednost kroz veći dio prvog poluvremena. Gosti su ostali u egalu sve do same završnice susreta, ali nisu došli do pobjede. Ključnim se pokazao pogodak Vanje Ilića minutu prije kraja za konačnih 28:26.

Metalurg je do slavlja predvodio Filip Kuzmanovski sa šest pogodaka. Halil Jaganjac zaključio je susret s pet golova i tako sezonu zaključio s ukupno 100 pogodaka, dok je Ante Tokić dodao četiri gola. Kod gostiju su po pet golova postigli Gal Marguč, Domen Makuc i Daniel Dušebajev.

Gorenje je zaključilo sezonu ukupno devetom pobjedom. Na domaćem terenu slavili su protiv Tatran Prešova, kojeg vodi Slavko Goluža, rezultatom 27:25. Slovenska momčad na poluvremenu je imala četiri gola prednosti (17:13) koje je podebljala na otvaranju nastavka s nova četiri pogotka. Iako su se gosti trudili sustići zaostatak, uspjeli su tek ublažiti poraz.

Domaćina je do pobjede predvodio Niko Medved s devet golova, dok je Nejc Cehte dodao pet pogodaka. Najbolji su kod gostiju s po pet pogodaka bili Jakub Hrstka, Lukas Urban i Bruno Butorac, a upravo je posljednje spomenuti zaključio sezonu s pet golova manje od Halila Jaganjca što znači da je hrvatski rukometaš osigurao titulu najboljeg strijelca sezone.