Dario Dodić • nedjelja, 18.03.2018.

Odigrana su posljednja dva nedjeljna ogleda 29. kola talijanske Serie A. Napoli je na San Paolu pogotkom Albiola slomio Genou i približio se Juventusu, dok je Lazio na svom Olimpicu tek remizirao protiv Bologne...

Uz puno muke, ali zasluženo Napoli je na svom San Paolu došao do sva tri boda protiv Genoe u sklopu 29. kola Serie A. Mučili su se Napolitanci 70 minuta, a onda je Raul Albiol zabio za pobjedu i približavanje Juventusu.

Ni Genoa nije bila bezopasna, gosti su igrali jako dobru obranu uz brzu transformaciju u opasne protunapade. Nisu ih pretvorili u pogotke, ali su dugo držali Napoli u egalu.

Presudio je trenutak iz 72. minute, s lijeve je strane korner izveo Callejon, na prvoj vratnici pogađa Albiola koji glavom donosi sva tri boda domaćima. Tako je Napoli na najbolji mogući način iskoristio kiks Juvea protiv SPAL-a i stigao na samo dva boda zaostatka za Torinezima. Prvi put u povijesti talijanskog nogometa dvije su momčadi nakon 29 odigranih kola prikupile minimalno 73 poena, čeka nas zanimljiva završnica.

Marko Rog ušao je tek u 86. minuti u igru umjesto Callejona. Hrvoje Milić nije niti ulazio u igru.

Lazio je na Olimpicu doživio neočekivani kiks. Protiv Bologne su Rimljani slovili za velike favorite, no to nisu opravdali na travnjaku, završilo je 1:1.

Sve zanimljivo dogodilo se u prvih 15-ak minuta. Već u trećoj minuti Simone Verdi zabija svoj rekordni sedmi pogodak u sezoni i dovodi Bolognu u vodstvo. Iskoristio je Verdi sjajan dalekometni udarac Džemailija, uz puno muke ga je obranio Strakosha, no lopa se odbija do Verdija koji zabija za 0:1.

Brzo se u igru vratio Lazio, već u 16. minuti Luis Alberto proigrava Lucasa Leivu koji se fintom rješava čuvara i pogađa za 1:1.

Bila je to deveta asistencija Luisa Alberta ove sezone, po čemu je na vrhu Serie A.

Do kraja susreta mreže su mirovale, gosti se s bodom vraćaju u Bolognu.