Vodeni sportovi

Jug CO zaključio regularni dio sezone bez poraza, Primorje ispalo u drugu ligu

Petar Jenjić • subota, 24.03.2018.

Odigrana su i preostala četiri dvoboja posljednjeg 18. kola regularne sezone u Triglav regionalnoj ligi. Jug CO pobjedom protiv Mornara zadržao je maksimalan učinak na prvenstvenoj ljestvici, dok je u drugu ligu ispalo Primorje koje je sezonu zaključilo porazom u Herceg Novom...

U susretu bez prevelike važnosti Mladost je kod kuće bila bolja od POŠK-a sa 15:7. Zagrebačka momčad na poluvremenu je imala tri pogotka prednosti (8:5), a u trećoj četvrtini, koju je dobila sa 5:1, prelomila dvoboj u svoju korist.

Mladost je do pobjede predvodio Andrija Bašić s četiri pogotka, Branimir Herceg postigao je tri gola, dok je Franko Lazić mrežu zatresao dva puta. Marin Delić, Aljoša Kunac i Ivo Bego poentirali su dva puta za goste, Marko Elez dodao je jedan gol.

Sezonu je novim, očekivanim porazom, zaključilo Primorje koje se tako oprostilo od prvoligaškog društva. Riječka momčad poražena je sa 13:4 na gostovanju kod Jadrana iz Herceg Novog koji je završio sezonuna drugom mjestu iza dubrovačkog Juga.

Filip Gardašević postigao je četiri pogotka za crnogorsku momčad, Danil Merkulov dodao je tri gola. Kod Primorja je Duje Peroš postigao tri gola, dok je Dario Rakovac jednom pogodio protivničku mrežu.

Regularni dio sezone bez poraza zaključio je Jug koji je pred domaćim navijačima bio bolji od Mornara rezultatom 16:8. Nakon prilično izjednačene prve četvrtine koju je dobio s 5:4, Jug u sljedeće dvije postiže sedam pogodaka, prima tek dva i u konačnici upisuje uvjerljivu pobjedu.

Luka Lozina predvodio je Jugaše s četiri pogotka, dok su se petorica igrača dubrovačke momčadi upisala u strijelce po dva puta: Kristijan Čulina, Xavi Garcia, Maro Joković, Marko Macan i Loren Fatović. Najbolji je kod Mornara bio Slavko Ćalić s tri gola, dok je dva pogotka postigao Marino Čagalj.

Spomenimo i to kako će u viši rang ući Crvena zvezda koja je sa stopostotnim učinkom zaključila sezonu u drugoj ligi. Za još jedno mjesto u prvoligaškom društvu borit će se Budvanska Rivijera koja je u posljednjem susretu dana odigrala 6:6 protiv Primorca. Protivnik će joj biti Vojvodina ili Šabac.