Sportnet • subota, 31.03.2018.

Kao svojevrsna uvertira u veliki derbi Juventusa i Milana odigrane su još dvije utakmice 30. kola Serie A. Napoli je propustio barem na kratko preuzeti vodeće mjesto na ljestvici, dok je Chievo preokretom stigao do pobjede nad Sampdorijom za koju nije nastupio Ivan Strinić.

AUTOR: Stipe Dedić

30. kolo Serie A nastavljeno je dvobojima Sassuola i Napolija, odnosno, Chieva i Sampdorije. Sassuolo je zadržao goropadni Napoli i remijem 1:1 spriječio goste da barem na kratko preuzmu čelo tablice. U drugoj je utakmici Chievo s 2:1 bio bolji od Sampdorije.

Sampdoria je nakon tri uzastopna poraza bez postignutog pogotka tražila kakav takav rezultat u Veroni protiv Chieva. U prvoj su utakmici ove sezone svladali svoje današnje domaćine s 4:1, a slično su krenuli i u ovu utakmicu.

u 26. minuti Massimo Gobbi je prilično komično startao na Duana Zapatu, a napadač Sampdorije jedva je dočekao kontakt s Talijanom i srušio se u kaznenom prostoru Chieva. Sudac Daniele Orsato pokazao je na bijelu točku a kazneni udarac u vodstvo za goste pretvorio je Fabio Quagliarella.

Preokret domaćina počeo je u 62. minuti. Emanuele Giaccherini sjajno je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu stativu, a tamo je najviši bio Lucas Castro i zakucao loptu glavom u mrežu za 1:1.

Domaćini do vodstva dolaze u 79. minuti susreta. Castro je dodao do Perparima Hetemaja koji je u sredini pokušao pronaći nekog od svojih napadača. Njegov nabačaj na kraju je prevario Emiliana Viviana i završio u mreži za 2:1.

Napoli je nastavio prosipati bodove. U posljednje četiri utakmice slavili su tek jednom, a za posljednji donedavnih glavnih pretendenata za naslov prvaka Italije krivci su nogometaši Sassuola. Domaćini su poveli u 22. minuti pogotkom Mattea Politana. Napadač Sassuola odlično je reagirao nakon što je njegov suigrač, Federico Peluso glavom pogodio okvir gola i loptu poslao u mrežu za vodstvo domaćina.

Unatoč terenskoj dominaciji, sve što su do kraja igrači Napolija uspjeli je izjednačiti u 80. minuti utakmice. Portugalac Mario Rui ubacio je s lijeve strane na drugu vratnicu, a tamo je lopta nakon duela Josea Callejona i Rogeria završila u mreži Sassuola. Gol, odnosno autogol je na koncu pripisan Brazilcu, no gostima je ionako sasvim svejedno pošto su s dva izgubljena boda propustili preskočiti Juventus na vodećem mjestu Serie A. Sassuolu je pak bod došao kao naručen, jer su sada pobjegli na četiri boda od zone ispadanja.