Prva HNL juniora: Hrvatski dragovoljac prekinuo crni niz, Sesvete iznenadile Osijek

Sportnet • subota, 31.03.2018.

Odigrano je pet dvoboja 12. kola Prve HNL juniora. U pet odigranih susreta postignuto je 17 pogodaka, od toga 3,4 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca, Intera i Lokomotive protiv Istre 1961, Slaven Belupa odnosno Rudeša...

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić s dva igrača manje pobijedio Istru 1961 1:0. U 59. minuti Teo Brkić postigao je pogodak za tri boda, a u 70. dobio je izravni crveni karton. U 89. minuti Krunoslav Lilovac također je dobio izravni crveni karton. Međutim, Puljanima to nije pomoglo da dođu do pozitivnog rezultata tako da Sigećani mogu biti zadovoljni jer su prekinuli niz od 14 uzastopnih utakmica bez pobjede.

Inter je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 4:2. Koprivničani su u prvih 15 minuta imali vodstvo od 2:0, ali Zaprešićani su okrenuli dvoboj i osvojili tri boda. U 12. minuti Mihael Mladen doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Matej Resler je iz kaznenog udarca povećao prednost domaćeg sastava na 2:0. U 21. minuti Dominik Rešetar smanjio je prednost Slaven Belupa na 2:1. Rešetar je u 35. minuti postigao svoj drugi pogodak na susretu za poravnanje. Preokret i vodstvo gostima donio je Ante Špoljarić, a konačnih 2:4 postavio je Gojko Gadže u 82. minuti.

Lokomotiva je na igralištu SC Rudeš pobijedila Rudeš 3:0. U 16. minuti Luka Viduka doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 60. minuti Marko Vranjković povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2, da bi konačan rezultat postavio Bruno Zdunić u 84. minuti.

12. kolo zaključit će Dinamo i Rijeka.

Rezultati 12. kola Prve HNL juniora:
Hajduk – Cibalia 4:0 (Bajić 1, Skorup 37, Krajina 40, 59)
Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 1:0 (Brkić 59)
Slaven Belupo – Inter Zaprešić 2:4 (Mladen 12, Resler 14 – 11m/Rešetar 21, 35, Špoljarić 47, Gadže 82)
Rudeš – Lokomotiva 0:3 (Viduka 16, Vranjković 60, Zdunić 84)
Sesvete – Osijek 3:0 (Hranjec 41, 56, Darojković 90+3).