Cedevita upisala visoku pobjedu u Splitu, već do odmora imala gotovo 40 razlike

Branimir Korać • srijeda, 04.04.2018.

Cedevita je nastavila s dobrim nastupima u hrvatskom prvenstvu, u gostima je stigla do pobjede protiv Splita potpuno nadigravši domaćina. Već do poluvremena bilo je sve jasno, Split je bio u ogromnom zaostatku i bilo je samo pitanje s kojim rezultatom će susret završiti...

Susret 21. kola HT Premijer lige između Cedevite i Splita odigran je tek ove srijede zbog Cedevitinih obaveza u doigravanju ABA lige, a dvoboj je okončan glatkom pobjedom Zagrepčana s čak 108:63. Očekivan rasplet, Splićani su u svakom slučaju slabiji protivnik, posebno u situaciji kada su ovako oslabljeni.

Cedevita je apsolutno dominirala susretom i nije dopustila domaćinu niti pomisao da bi mogao nešto izvući iz ovog susreta. Nakon 6:4 u prve dvije minute, Cedevita je pobjegla na 19:5 i već tada bilo je jasno kako se domaćinu sprema težak poraz.

Do kraja prve dionice gosti su prešli granicu od 20 poena viška da bi na poluvremenu vodili s ogromnih 67:31.

Split je u nastavku susreta pokušavao spasiti čast, upisati što manji poraz, no Cedevita je dodatno povećala razliku. Ipak malo je spustila ritam, nije baš išla punom snagom i to je spasilo Splićane od rekordnog poraza.

Svi statistički pokazatelji bili su na strani Zagrepčana, a posebno impresivno zvuči podatak o čak 34 asistencije Cedevite dok je Split jedva skupio 14. Šut iz igre gostiju bio je na 60 posto, imali su više skokova, manje izgubljenih lopti i apsolutnu dominaciju na parketu.

Cedevitu su do pobjede predvodili Džanan Musa s čak 36 poena, osam skokova i deset asistencija te Filip Krušlin s 18 poena i tricom 6/6. Najbolji kod Splita bili su s po deset poena Goran Filipović i Mario Špaleta (sedam skokova).