Premier liga, 33. kolo, 07.04.2018, 13:30 h
Everton
Everton 0:0 Liverpool
Liverpool

Sportnet • subota, 07.04.2018.

U 33. kolu engleske Premierlige, Everton i Liverpool odigrali su prilično mirnu utakmicu koja je završila neodlučena, bez pogodaka...

PIŠE: Jan Šneler

Nakon sjajne utakmice u četvrtfinalu Lige prvaka u kojem su slavili protiv Manchester Cityja s 3:0, nogometaši Liverpoola na gostovanju kod Evertona odigrali su neodlučeno. Gradski derbi na Goodison Parku prošao je relativno mirno, bez velikog broja prilika i prekršaja, čak bez žutih kartona.

Krenulo je zanimljivo. Već u 15. minuti Dominic Solanke mogao je donijeti Liverpoolu vodstvo. Sretno mu se odbila lopta u petercu i izbliza je pucao, no prilično slabo te je Jordan Pickford bez većih problema obranio njegov udarac. Nešto kasnije, u 23. minuti, vidjeli smo lijepu paradu Liverpoolova vratara Lorisa Kariusa.

Yannick Bolasie iz okreta je odlično pucao. Lopta je putem dobila efe i prilično nezgodno putovala, no odličnom reakcijom Karius vršcima prstiju skreće loptu u korner. Liverpool je bio bolji u prvom dijelu, imao inicijativu, no bilo je jasno kako igrači Jürgena Kloppa ipak igraju smanjenim intenzitetom.

U 30. minuti, James Milner je okušao udarac s ruba šesnaesterca, no ponovno je Pickford bio na mjestu. Većih prilika više nije bilo u prvom dijelu. Liverpool je bio konkretniji, mada ne pretjerano opasan, no to je i shvatljivo s obzirom na to da su igrali bez Mohameda Salaha i Roberta Firmina u prvoj postavi.

U drugom dijelu utakmice, intenzitet je još više pao te je prilika bilo sve manje. Treba izdvojiti jedino pokušaj Alexa Oxlade-Chamberlaina koji je minutu nakon što je ušao, iskoristio prazan prostor u sredini i pucao s dvadesetak metara, no njegov udarac otišao je malo iznad gola.

Činilo se da će utakmica ući u mirnu završnicu, no Everton kao da je osjetio da Liverpool nije pravi te je u posljednjih 10 minuta izvršio veliki pritisak na goste. Nekoliko izglednih prilika stvorili su domaći, a najbolju je imao Cenk Tosun u 87. minuti kada je njegov udarac završio malo pored vrata. Minutu kasnije, Dominic Calvet-Lewin probao je u šesnaestercu pogoditi suprotni kut Liverpoolova gola, no njegov udarac otišao je preko vrata.

Utakmica je završila remijem, bez pogodaka, što ponajprije treba žalostiti domaće koji su ostali bez dosta važnih bodova. Liverpool, kojemu je zasigurno sada fokus na uzvratnom susretu s Manchester Cityjem, ionako je praktički osigurao Ligu prvaka sljedeće godine.

Što se tiče hrvatskih igrača, Dejan Lovren odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta u dresu Redsa, dok na žalost Nikole Vlašića nije bilo među 18 igrača Everton odabranih za ovu utakmicu.