Serie A, 31. kolo, 07.04.2018, 15:00 h
Benevento 2:4 Juventus
Juventus

Sportnet • subota, 07.04.2018.

U 31. kolu talijanske Serie A, Juventus je predvođen sjajnim Paulom Dybalom svladao domaći Benevento te se još više približio obrani naslova prvaka...

PIŠE: Jan Šneler

Nije bilo lako Juventusu protekli tjedan. Nakon teškog poraza od Real Madrida u Ligi prvaka (0:3), Juventus se nastojao u današnjem susretu vratiti u dobru formu. S druge strane stajao je idealan protivnik. Posljednjeplasirani Benevento koji se praktički oprostio od Serie A.

Krenulo je odlično za goste iz Torina. U 16. minuti sve su napravili Juan Cuadrado i Dybala. Cuadrado je primio jednu ubačenu loptu, primirio ju za Argentinca koji nakon namještanja lijepim udarcem zabija u neobranjivi gornji lijevi kut. Iako je Juventus dobro igrao na početku, nije dugo trajalo njihovo vodstvo.

Osam minuta kasnije, Filip Đuričić, odlično je pucao no vratar Juventusa Wojciech Szczesny uspio je nakratko odbiti udarac. Lopta je došla do Guillhermea koji vraća u peterac gdje je najspretniji Cheick Diabate ugruao loptu u mrežu. U 36. minuti u glavnoj ulozi bio je hrvatski napadač Mario Mandžukić. Mandžukić je postigao gol, no sudac ga je ubrzo poništio.

Prema mišljenju suca, Mandžukić je u padu nakon kojeg je postigao pogodak igrao rukom te tako stekao nepravednu prednost. Vrlo dvojbena odluka suca, jer niti nakon nekoliko gledanja video snimke, nije moguće jednoznačno reći je li hrvatski napadač igrao rukom. Ipak, Mandžukić nije lako pristao na takvu odluku pa je zaradio i žuti karton radi prigovora.

Juventus je ipak došao do pogotka u sudačkoj nadoknadi. U 44. minuti, Miralem Pjanić je srušen u šesnaestercu, te iako nije odmah pokazao na bijelu točku, nakon upotrebe video tehnologije, Juventus je dobio kazneni udarac. Vodstvo Juventusu donio je Dybala.

U drugom dijelu, Benevento se ponovno vraća u igru. U 51. minuti, Nicolas Viola je ubacio iz kornera a Diabate svojim drugim golom, ovog puta glavom, donio izjednačenje svojoj momčadi. Juventus je nastojao što prije doći do vodstva, a trener Massimiliano Allegri je odlučio uvesti u igru Douglasa Costu i Gonzala Higuaina.

U 73. minuti Juventus je došao do drugog jedanaesterca na utakmici a Dybala do trećeg pogotka. Prilično nespretno reagirao je Viola i srušio u šesnaestercu Higuaina. Dybala je prilično mirno izveo jedanaesterac i doveo Juventus do vodstva 2:3.

Konačni rezultat postavio je nekoliko minuta kasnije Douglas Costa prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca. Juventus je ovom pobjedom ponovno pobjegao Napoliju na sedam bodova razlike, koji tek sutra igra protiv Chieva. Iako su vjerojatno ispali iz Lige prvaka, Juventusove igrače i navijače veselit će današnja dobra predstava.