Prva HNL juniora: Dinamo slavio u derbiju protiv Hajduka, Osijek i Inter uvjerljivi

Sportnet • ponedjeljak, 09.04.2018.

Odigrani su dvoboji 16. kola Prve HNL juniora. U šest odigranih susreta postignuto je 25 pogodaka, od toga 4.2 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Rudeša, Sesveta, Dinama i Rijeke protiv Slaven Belupa, Cibalije, Hajduka odnosno Hrvatskog dragovoljca.

Rudeš je na igralištu SC Rudeš pobijedio Slaven Belupo 3:1. U 17. minuti Frane Vidović doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 47. minuti Mihael Mladen izjednačio je rezultat na 1:1. Dvije minute kasnije Dominik Posarić donio je novu prednost domaćinima pogotkom za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Leon Sopić u 64. minuti.

Sesvete su s igračem više pobijedile Cibaliju 2:0. Pogotke za tri boda postigli su Filip Hranjec u 39. i Marko Galić u 58. minuti. U 73. minuti Galićev imenjak Mlakić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton.

Dinamo je u Zagrebu u derbiju pobijedio Hajduk 3:1. U 20. minuti Stipe Radić postigao je autogol za vodstvo domaćeg sastava od 1:0. U 39. minuti Mihael Briški povećao je prednost Modrih na 2:0. U 65. minuti Ante Palaversa smanjio je prednost Dinama na 2:1, a minutu poslije Roko Baturina postavio je konačnih 3:1. Bili su prekinuli niz od četiri uzastopne pobjede.

Rijeka je na igralištu Stjepan Spajić pobijedila Hrvatski dragovoljac 4:0. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 63. minuti Milan Ristovski doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 77. minuti Emanuel Črnko povećao je prednost gostujuće momčadi na 0:2. Četiri minute kasnije Ristovski je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 0:3, a konačnih 0:4 postavio je Matej Vuk u 86. minuti.

Rezultati 16. kola Prve HNL juniora: Rudeš – Slaven Belupo 3:1 (Vidović 17, Posarić 49, Sopić 64/Mladen 47), Sesvete – Cibalia 2:0 (Hranjec 39, Galić 58), Osijek – Lokomotiva 5:0 (Mišković 38, 85, Ivić 80, Bliznac 87, Magdić 90 – 11m), Istra 1961 – Inter Zaprešić 1:5 (Trešnjić 81/Nekić 20, Trgo 23, 33, Rešetar 38, Pleić 54), Dinamo – Hajduk 3:1 (Radić 20 – ag, Briški 39, Baturina 66/Palaversa 65), Hrvatski dragovoljac – Rijeka 0:4 (Ristovski 63, 81, Črnko 77, Vuk 86).