Premier liga, 35. kolo, 17.04.2018, 20:45 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 1:1 Tottenham
Tottenham

Branimir Korać • utorak, 17.04.2018.

U susretu 35. kola Premiershipa Tottenham je gostovao kod Brightona i odigrao samo 1:1. Spursi su tako povećali prednost nad Chelseajem na osam bodova, no londonski rival ima utakmicu manje...

Ne tako davno Tottenham je imao velikih deset bodova prednosti nad Chelseajem i već se pisalo kako su Spursi osigurali nastup u Ligi prvaka, međutim sa samo jednim osvojenim bodom u zadnja dva kola, ako Chelsea upiše pobjedu kod Burnleyja, taj zaostatak će prepoloviti.

Spursi su na gostovanju kod Brightona računali na tri boda, no nisu ih uzeli, domaćin se hrabro postavio i iako igra u lošoj formi već neko vrijeme, uzeo je bod.

Utjeha za Spurse je da je Harry Kane postigao pogodak i tako nastavio utrku s Mohamedom Salahom za titulu najboljeg strijelca Premiershipa. Kaneov gol Brightonu znači da je zabio pogotke protiv 26 momčadi u Premierligi, a jedina kojoj nije zabio je Cardiff koji je sada član Championshipa s dobrim šansama za povratak u najviši rang.

U prvih 20 minuta susreta domaćin je imao bolje prilike, pokušavali su Lewis Dunk i Anthony Knockaert, ali u oba slučaja Hugo Lloris bio je uspješniji.

Embed from Getty Images

Nakon toga počeli su prijetiti i Spursi preko Heung-Mina Sona, no Matthew Ryan je bio uspješniji i tako se počeo iskupljivati za vrlo loš nastup protiv Crystal Palacea gdje je bio kriv za dva od tri pogotka.

Prvi pogodak stigao je na startu drugog dijela. U 48. minuti Son je lijepo prošao uz gol aut liniju, ubacio u sredinu za Kanea koji takve prilike ne propušta i zabija za vodstvo Spursa.

Doslovno odmah Brighton je odgovorio. Serge Aurier srušio je u 16 metara Izquierda, dosuđen je kazneni udarac koji Pascal Gross pretvara u pogodak.

U nastavku susreta Spursi su bili dominantniji i opasniji, međutim do novog pogotka nisu došli. Ostalo je tih 1:1, prednost nad Chelseajem je i dalje velika, ali sada ne više toliko ugodnih i teško dostižnih deset bodova razlike. Međutim raspored ide na ruke Tottenhamu, igra uglavnom protiv onih iz donjeg dijela ljestvice gdje će teško kiksati.