Prva HNL juniora: Hajduk povećao prednost nad Dinamom nakon pobjede u Cvetkovcu

Sportnet • četvrtak, 19.04.2018.

Na igralištu u Cvetkovcu odigran je odgođeni dvoboj 14. kola Prve HNL juniora između Slaven Belupa i Hajduka. To je ujedno bio četvrti susret tog kola. Bodovi su najviše trebali Splićanima, dok su Koprivničani bili rasterećeni.

Hajduk je pobijedio 4:3 i Dinamu pobjegao na šest bodova prednosti. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Marija Despotovića imali su vodstvo od 2:1. U nastavku Farmaceuti su se dva puta vratili iz rezultatskog zaostatka, ali bodovi su na kraju pripali Bilima.

Već u trećoj minuti Branimir Barišić postigao je autogol za vodstvo domaćina od 1:0. U 24. minuti Ivan Krajina izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Leon Kreković u 38. minuti pogotkom za 1:2. U 52. minuti domaći sastav došao je do izjednačenja, a strijelac za 2:2 bio je Zvonimir Fusić. U 72. minuti novo vodstvo gostujuće momčadi, a strijelac za 2:3 bio je Ante Palaversa. Devet minuta kasnije novo izjednačenje, a strijelac za 3:3 bio je Davor Sinjaković. Konačnih 3:4 postavio je Nikson Memaj u 88. minuti. Hajduk je protiv Slaven Belupa upisao drugu pobjedu zaredom i nastavio pohod prema naslovu prvaka.

Vrijedi podsjetiti da Istra 1961 i Rijeka igraju 25. travnja, a 14. kolo zaključit će Hrvatski dragovoljac i Osijek 16. svibnja.

Rezultat četvrte utakmice 14. kola Prve HNL juniora: Slaven Belupo – Hajduk 3:4 (Barišić 3 – ag, Fusić 52, Sinjaković 81/Krajina 24, Kreković 38, Palaversa 72, Memaj 88).

Ostali rezultati 14. kola: Sesvete – Lokomotiva 0:3 (Dunić 30, Vranjković 66, Zdunić 70), Rudeš – Cibalia 3:1 (Zeman 10, Šokčević 41, Vidović 51/Bojko 32), Dinamo – Inter Zaprešić 1:3 (Baturina 42/Rešetar 8, Ištuk 45, Batina 79).