Premier liga, 35. kolo, 21.04.2018, 13:30 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 2:2 Liverpool
Liverpool

Sportnet • subota, 21.04.2018.

U 35. kolu engleske Premierlige, Liverpool je protiv West Bromwich Albiona imao vodstva od 2:0 no u posljednjih deset minuta sve je prokockao...

PIŠE: Jan Šneler

West Bromwich Albion i Liverpool su različitog raspoloženja i očekivanja ušli u današnji susret. WBA je posljednji na tablici te ih samo neka luda serija u posljednja tri kola održava u natjecanju, dok je Liverpool više koncentriran na susret s Romom u polufinalu Lige prvaka. Upravo zato i Jurgen Klopp na travnjak je poslao nekolicinu rezervnih igrača.

Upravo jedan od njih mu je odmah odgovorio, nakon svega četiri minute igre. Loptu je ubacio Sadio Mane, primirio ju je Georginio Wijnaldum a najspretniji u šesnaestercu bio je Danny Ings koji je postigao prvi gol u Premierligi ove sezone. Iako je rano poveo, Liverpool nije bio toliko dominantan te je i WBA nastojao doći do pogotka.

Embed from Getty Images

Ipak, utakmica se nekako umirila, Liverpool je preuzeo posjed i mirno nastojao dočekati kraj poluvremena. Upravo u posljednjih deset minuta prvog dijela, WBA je imao najbolje prilike. James McClean je lijepo primio centaršut, oštro poslao jednu loptu u sredinu terena no Rodriguez je malo zakasnio i propustio ju pospremiti u mrežu.

Tri minute prije kraja poluvremena, Ings je mogao zabiti drugi pogodak na utakmici, no malo zakašnjelo je reagirao i omogućio Benu Fosteru da obrani gotovo stopostotnu šansu. U nastavku susreta, Liverpool je ponovno primirio igru, nastojeći što manje snage trošiti i očuvati prednost.

WBA je konstantno prijetio no nedovoljno je to bilo za ozbiljniju ugrozu. U 72. minuti, Alex Oxlade-Chamberlain vukao je loptu po sredini terena, odlično pronašao Mohameda Salaha koji strpljivo čeka da vratar Foster odabere stranu i lagano posprema loptu u mrežu.

U tim trenucima činilo se kako je utakmica riješena, sve su češće bile slike domaćih navijača kako tužno i zabrinuto prate poraz svoje momčadi. Ipak, njihovi igrači pružili su im fenomenalnu završnicu. Prvo je u 79. minuti nakon odbijene lopte Jake Livermore zakucao loptu u mrežu pored nemoćnog Loriusa Kariusa.

Premda su Liverpoolovi igrači tražili zaleđe, iz usporedne snimke nekako se čini da je Virgil Van Dijk ipak bio najbliži golu Liverpoola. Bilo je jasno kako domaći imaju nešto više od deset minuta za novi pogodak i potpuni preokret. U 88. minuti, prilično nespretno reagira Joe Gomez, gubi loptu i radi prekršaj za slobodni udarac.

Centaršut je uputi Chris Brunt a najspretniji je bio Salomon Rondon koji glavom šalje loptu u mrežu i donosi vrijedan bod domaćoj momčadi. Hrvatski reprezentativac u dresu Liverpoola Dejan Lovren ušao je u 84. minuti umjesto Salaha. U jednoj situaciji Lovren je prilično loše reagirao te ga je spasila obrana Kariusa. Kod pogotka, iako se čini da je Lovren zaboravio Rondona, hrvatski reprezentativac ipak nije najveći krivac jer je i Roberto Firmino prilično zaboravno ostao stajati u šesnaestercu.