Serie A, 34. kolo, 21.04.2018, 15:00 h
Spal 0:3 Roma
Roma

Branimir Korać • subota, 21.04.2018.

34. kolo Serie A otvorili su SPAL i Roma, a Rimljani su upisali važnu pobjedu u borbi za treće mjesto. Ovaj poraz stavlja domaćina u probleme te bi nakon ovog kola mogao pasti u zonu ispadanja...

Patrik Schick napokon je stigao do pogotka u Serie A u Rominom dresu. Rimljani su gostovali kod SPAL-a i upisali pobjedu 3:0, a Schick je zaključio priču nakon što je prije toga promašio nekoliko prilika.

SPAL je imao seriju od čak osam utakmica bez poraza od čega zadnjih čak šest završenih remijem, a u toj seriji bez pobjede protiv ovog protivnika ostajali su između ostalih i Juventus, Fiorentina, Atalanta, no Roma je bila opreznija.

Na prvi gol čekalo se do 33. minute kada su gosti uz dozu sreće došli do vodstva. Lorenzo Pellegrini ubacio je u sredinu s desne strane, do lopte je ipak prvi došao Francesco Vicari koji je skreće u svoju mrežu, usput zarađuje ozljedu te osim autogola, mora i napustiti igru.

Embed from Getty Images

U završnici prvog dijela Roma je imala priliku za povećavanje prednosti, Stephan El Shaarawy i Radja Nainggolan su pokušali, ali nisu poslali loptu u mrežu.

Odmah na početku drugog dijela Roma je došla do drugog gola. Odbijena lopta nakon ubačaja iz prekida došla je do Nainggolana na rubu 16 metara, Belgijac je pucao, malo je dirao loptu Schick i ona je završila u mreži.

Gol se upisao Nainggolanu, a onaj u 60. minuti ipak Schicku. Tu nije bilo dvojbe, ubacio je Pellegrini, a Schick dobro skočio i zakucao loptu u mrežu.

Rimljani s ova tri boda ostaju na trećem mjestu s tri boda više od gradskog rivala Lazija koji tek treba odigrati svoj susret protiv Sampdorije.