Premier liga, 35. kolo, 22.04.2018, 17:30 h
Manchester City
Manchester City 5:0 Swansea City
Swansea City

Branimir Korać • nedjelja, 22.04.2018.

Manchester City još u prošlom kolu matematički je osigurao naslov prvaka Engleske, a proslavio ga je pred svojim navijačima visokom pobjedom protiv davljenika Swanseaja...

Swansea u grčevitoj borbi za opstanak nije mogao računati na bodove u Manchesteru. Velšani su i dalje u neugodnoj situaciji, doduše nisu na poziciji koja vodi u Championship, ali imaju samo četiri boda više od Southamptona. Da stvar bude još teža za Swansea, u sljedećem kolu dolazi mu u goste Chelsea dok bi Southampton trebao imati lakši posao protiv Bournemoutha.

City je u svečanom raspoloženju dočekao Swansea, u prošlom kolu osigurao je titulu prvaka Engleske i to zahvaljujući domaćem porazu Manchester Uniteda protiv West Bromwich Albiona. Prva utakmica nakon toga bila je pred njihovim navijačima s kojima su mogli naslov i proslaviti.

U takvoj atmosferi Swansea je lakoćom poražen i to s visokih 5:0. Gosti tu nisu imali nikakve šanse, imali su tijekom susreta mizernih 17 posto vremena loptu u svom posjedu, uglavnom su se grčevito branili te zasluženo izgubili. City je postigao više pogodaka nego što je Swansea imao udaraca, a domaćin je imao nevjerojatnih gotovo 800 dodavanja više.

Golijada je započela u 12. minuti kada je David Silva odlično reagirao na povratnu loptu i uz manje probleme poslao je u mrežu. Samo četiri minute kasnije već je 2:0, Delph je odradio većinu poslao, poslao prizemnu loptu u peterac gdje do nje dolazi Raheem Sterling i podiže na 2:0.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog dijela nije bilo novih pogodaka, gosti su uspjeli spriječiti City u povećanju vodstva, ali samo do početne faze drugog dijela.

Golijada se nastavila u 54. minuti krasnim pogotkom Kevina De Bruynea koji je opalio s 20 metara poluvisoko u kut, a deset minuta kasnije i Bernardo Silva upisao se među strijelce, Gabriel Jesus nije realizirao kazneni udarac, zatresao je vratnicu, ali lopta se odbila do Silve koji lakoćom zabija.

Kada već nije zabio s 11 metara, Jesus je bio precizan u 88. minuti kada je postigao pogodak za konačnih 5:0.

Zaslužena pobjeda domaćina koji je apsolutno dominirao i na pravi način potvrdio titulu prvaka.