Prva HNL juniora: Hrvatski dragovoljac pobjegao s posljednjeg mjesta, Inter bolji od Rijeke

Sportnet • ponedjeljak, 23.04.2018.

Odigrano je pet dvoboja 18. kola Prve HNL juniora. U pet odigranih susreta postignuto je 19 pogodaka, od toga 3,8 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca, Osijeka i Intera protiv Lokomotive, Cibalije odnosno Rijeke.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Lokomotivu 4:1. Već u petoj minuti Petar Radoš je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 32. minuti Radošev imenjak Bračević izjednačio je rezultat na 1:1. Novo vodstvo domaćinima donio je Antonio Đusi u 57. minuti pogotkom za 2:1. Pet minuta kasnije Radoš je ponovno s bijele točke postigao svoj drugi gol na utakmici za povećanje prednosti domaćeg sastava na 3:1. Konačan rezultat postavio je Muhamed Bilali u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Osijek je na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedio Cibaliju 3:0. U 30. minuti Josip Sušić doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Četiri minute poslije Robert Mišković povećao je prednost Osječana na 2:0, da bi u 48. minuti isti igrač postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 3:0.

Inter je na Rujevici pobijedio Rijeku 3:2. U 14. minuti Kristijan Pleić doveo je goste u vodstvo od 0:1. Osam minuta kasnije Luka Batina povećao je prednost Zaprešićana na 0:2. U 36. minuti Batina je postigao svoj drugi pogodak na dvoboju za 0:3, da bi dvije minute poslije Jasmin Čeliković s bijele točke smanjio prednost gostiju na 1:3. U 61. minuti Čeliković je ponovno iz kaznenog udarca postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 2:3.

18. kolo zaključit će Sesvete i Slaven Belupo 16. svibnja.

Rezultati 18. kola Prve HNL juniora:
Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 4:1 (Radoš 5 – 11m, 62 – 11m, Đusi 57, Bilali 90+2/Bračević 32)
Osijek – Cibalia 3:0 (Sušić 30, Mišković 34, 48)
Rijeka – Inter Zaprešić 2:3 (Čeliković 38 – 11m, 61 – 11m/Pleić 14, Batina 22, 36)
Dinamo – Rudeš 3:0 (Baturina 43, Marin 86 – 11m, Briški 90+2)
Istra 1961 – Hajduk 0:3 (Skorup 6 – 11m, Krajina 44, Ševelj 78).