Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 23.04.2018, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Marko Matoc, Goran Loparac, Davor Kožarec
Selim Bouadla 19'
Jan Doležal 70'
Slaven Belupo

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 23.04.2018.

31. kolo HT Prve lige zaključeno je susretom u Vinkovcima gdje je Cibalia ugostila Slaven Belupo. Koprivničanci odnose pobjedu s kojom Cibaliju ostavljaju čvrsto na dnu ljestvice, a sami bježe na deset bodova od zone ispadanja...

Ivan Miličević
46'
8
Duje Mrdeša
59'
97
Ivan Galić
72'
Tomislav Ivković

Nakon što su Istra 1961 i Rudeš ostali neporaženi u ovom kolu, Cibalia je morala u najmanju ruku izboriti isti rezultatom kako bi zadržala priključak s glavnim konkurentima u borbi za opstanak. Međutim, dok su Rudeš i Istra u gostima upisali remije, Cibalia je poražena na svom stadionu i to prilično glatko s 3:1 od Slaven Belupa.

Koprivničanci su posljednjih nekoliko utakmica odigrali dosta skromno, rezultatski bili u krizi, a u prošlom kolu uspjeli su prokockati čak 3:0 protiv zaprešićkog Intera na svom stadionu.

Slika 1 od 1.

U Vinkovcima su sjajno krenuli i vrlo brzo došli do prednost. Već u drugoj minuti gosti su iskoristili poklon domaćeg vratara Šubarića. Nakon što je lopta ubačena iz auta u 16 metara, Peričić ju je glavom proslijedio do Šubarića koji je prvo hvata, ali mu ona ipak ispada iz ruku, dolazi do Dinka Trebotića koji rutinski zabija za 1:0.

Ulazak u utakmicu bio je jako loš za domaćina, a postao je još lošiji u 19. minuti. Selim Bouadla sjurio se s loptom u 16 metara i snažno opalio te pogodio ispod grede za 2:0.

Nada domaćinu vratila se tri minute kasnije kada je Josip Barišić uspio smanjiti zaostatak. Nakon ubačaja Tomaševića, odlično je pucao glavom i zabio za 2:1.

Cibalia je nakon toga zaigrala nešto bolje, ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao, Slaven je na poluvremenu imao prednost 2:1.

U drugom dijelu Vinkovčani su tražili kazneni udarac kada je Kurtanjek pokupio u 16 metara i loptu i Miličevića, ali Matoc je smatrao kako nema elemenata za kazneni udarac.

Od 54. minute Cibalia je igrala s desetoricom nakon drugog žutog kartona Luke Muženjaka, a gosti su brojčanu nadmoć iskoristili u 70. minuti kada su pobjegli u kontru, Ivanovski je odlično proigrao Jana Doležala, a on postavlja konačnih 3:1.

Zaslužena pobjeda gostiju i nove muke za Vinkovčane koje u sljedećem kolu očekuje utakmica biti ili ne biti protiv Rudeša.