Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 29.04.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Igor Krmar

Uspavanka u Koprivnici, bezidejni Hajduk bez pobjede i drugog mjesta

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2018.

Hajduk nije iskoristio poraz Dinama u derbiju protiv Rijeke i propustio je priliku za približavanje Modrima na samo pet bodova. Ne samo to, ispustio je i drugo mjesto koje sada drži Rijeka...

Puno više očekivalo se od susreta koji je mogao Hajduk vratiti na drugo mjesto sa samo pet bodova manje od Dinama. Međutim koliko god Splićani ostavili dobar dojam u prošlom kolu u derbiju na Poljudu, toliko su razočarali u Koprivnici.

Potpuna bezidejnost je vladala u splitskim redovima, Tomislav Ivković još jednom je nadmudrio Željka Kopića, odlično je detektirao Hajdukove jače strane i uspješno ih neutralizirao. Domaćin je vrlo rijetko prijetio, tek sporadično nešto je pokušavao Mirko Ivanovski, uglavnom je Hajduk dominirao, ali jako teško dolazio je do prilika.

U prvih 25 minuta nije se imalo što za vidjeti i prva prilika na susretu stigla je tek u 26. minuti. Juranović je napravio dobar posao, odlično ubacio loptu na peterac za Futacsa koji u idealnoj poziciji ne zahvaća dobro loptu i ona odlazi pokraj vratnice.

Slika 1 od 1.

U završnici prvog poluvremena centimetri su dijelili goste od pogotka. Fomitschow je iskosa s lijeve strane ubacivao, lopta je išla u prvi gornji kut i zatresla gredu. Marković tu nije imao šanse, ali je zato imao sreće.

U drugom dijelu tek jedan pokušaj Mije Caktaša koji je iz okreta pucao ravno u Markovića, ostatak poluvremena za potpuni zaborav.

Hajduk je tako upisao samo remi, tih 0:0 i dalje ga ostavlja iza Rijeke koja ima bod više od Splićana. Dinamo je Hajduku odmaknuo na sedam bodova što znači da Hajduk za titulu prvaka mora dobiti sve utakmice do kraja, a Dinamo kiksati čak tri puta.

Slaven Belupo s druge strane ostaje u sredini ljestvice, 11 bodova bježi Istri koja je na poziciji koja vodi u doigravanje za ostanak